باشگاه خبرنگاران/ معاون پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: ۲۱۱ گروه روانشناس به مناطق سیل‌زده کشور اعزام شدند.
بهمن صدیق، معاون پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی در همایش روز روانشناس با اشاره به بلایای طبیعی اخیر و نقش خوب روانشناسان در کاهش آلام بازمانده‌های این حادثه اظهار داشت: بحث حمایت‌های روانی و اجتماعی در بالایا و مداخلات به موقع و درست کارشناسان به منظور تسکین و انجام حمایت‌های روانی اجتماعی در بسیاری از موارد منجر به اعتماد و مشارکت اجتماعی می‌شود.
وی از اعزام ۲۱۱ گروه تخصصی حمایت‌های روانی و اجتماعی در قالب تیم‌های محب به مناطق سیل‌زده کشور خبر داد و افزود: این گروه‌ها برای ارائه خدمات مشاوره‌ای در حوزه‌های اجتماعی و روانی به این مناطق اعزام شده‌اند.
معاون پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی حمایت‌های روان‌شناختی را بسیج توانایی‌ها، کاهش درد و آلام افراد و افزایش و ارتقای توانایی‌های فرد در شرایط فشار و استرس دانست و گفت: لازم است در توزیع این توانایی‌ها افراد متخصص از دانش و مهارت‌های حرفه‌ای برخوردار باشند.
وی بیان کرد: در توانمندسازی افراد حادثه دیده مشارکت در بهبود اوضاع یک خلاقیت حرفه‌ای است، بنابراین ارتقای حق مالکیت محلی و بومی، کنترل زندگی شخصی و اجتماعی، بازسازی شبکه‌های اجتماعی طبیعی و یکپارچگی افراد را تقویت خواهد کرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253