ایسنا/ مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه پیش‌بینی کرد، امسال شاهد افزایش 10 هزار تنی تولیدات باغی این استان باشیم.
رضا زارعی با پیش بینی تولید 260 هزار تنی تولیدات باغی استان در سال جاری، اظهار کرد: انتظار می رفت با بارندگیهای خوب رخ داده شاهد تولید 280 هزار تنی تولیدات باغی در استان باشیم که این پیش بینی به دلیل وقوع سرمازدگی های اردیبهشت ماه و سیلاب های رخ داده در برخی از باغات استان در فروردین ماه محقق نخواهد شد، با این وجود امسال شاهد افزایش 10 هزارتنی تولیدات باغی استان خواهیم بود.
به گفته مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه سال گذشته در مجموع 250 هزار تن انواع تولیدات باغی در استان تولید شد.
زارعی سطح باغات استان کرمانشاه را 40 هزار و 67 هکتار اعلام کرد و افزود: 33 هزار و 634 هکتار از این باغات بارور بوده و مابقی نهال بوده و هنوز به مرحله باروری نرسیده‌اند.
زارعی گفت: 36 هزار و 407 هکتار از باغات استان کرمانشاه آبی و 3660 هکتار باقیمانده دیم است.
زارعی با بیان اینکه در اکثر شهرستان های استان به صورت پراکنده باغ داریم، گفت: بیشترین باغات استان را در شهرستان های صحنه، قصرشیرین و کرمانشاه داریم.
وی ادامه داد: بیشترین باغات استان کرمانشاه به باغات"انگور"،"گردو" و "سیب" اختصاص دارند.
زارعی با اشاره به آغاز برداشت محصولات باغی در استان کرمانشاه از اواخر اردیبهشت ماه، افزود: برداشت محصولات باغی در استان تا مهر ماه ادامه پیدا خواهد کرد.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه استان کرمانشاه جایگاه خوبی در زمینه تولید محصولات باغی در کشور ندارد، گفت: رتبه 25 کشور را از این حیث داریم.
زارعی با اشاره به برنامه توسعه باغات استان، گفت: امسال برای افزایش دو هزار هکتاری باغات استان برنامه‌ریزی شده است. 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :