فارس/ طرح استیضاح وزیر ورزش و جوانان در مجلس شورای اسلامی کلید خورده و در این ارتباط، برخی موافق و برخی نیز با دلایل خاص خود مخالف استیضاح وزیر هستند.
طرح استیضاح وزیر ورزش و جوانان در مجلس شورای اسلامی کلید خورده و در این زمینه، برخی موافق و برخی نیز با دلایل خاص خود مخالف استیضاح وزیر هستند.
گفته می‌شود که تاکنون 40 امضاء از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای استیضاح« مسعود سلطانی‌فر» جمع‌آوری شده و پس از تکمیل امضاء، این درخواست تقدیم هیات رئیسه مجلس می‌شود.
نمایندگان به دنبال برقراری عدالت در ورزش هستند
«سیدهادی بهادری» یکی از موافقان طرح استیضاح وزیر ورزش و جوانان است، وی در رابطه با دلایل موافقت خود با این طرح به خبرنگار فارس اظهار کرد: قرار بر این بود که دو تیم بزرگ پایتخت یعنی استقلال و پرسپولیس خصوصی شده و حمایت دولتی شامل آنها نشود چون تمام مملکت تهران نیست.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: به غیر از این دو تیم، در کشور تیم‌های بزرگ دیگری نیز وجود دارد و انتظار این است که به مانند حمایتی که از آبی‌ها و قرمزها از سوی دولت می‌شود برای سایر تیم‌ها نیز این حمایت‌ها شامل شود.
وی با تاکید بر اینکه تیم‌های استقلال و پرسپولیس نیاز به حمایت دولتی ندارند گفت: دولت به اندازه‌ای از این دو تیم حمایت کرد که رانت‌‌ها از درون آن به وجود آمد و «حسین هدایتی‌» ها محصول این حمایت‌ها هستند.
بهادری بیان کرد: امید است نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصراری که در رابطه با موضوع استیضاح وزیر ورزش و جوانان خواهند کرد در ورزش عدالت حاکم شده و به تمامی تیم‌های فوتبال کشور به صورت یکسویه نگریسته شود.
وی اظهار کرد: اگر حمایت‌های خصوصی از تیم تراکتورسازی تبریز انجام نمی‌شد شاید از بین می‌رفت، پس تراکتور قابل مقایسه با تیمی نیست که دغدغه بودجه ندارد.
رضایتمندی نمایندگان از وزارت ورزش و جوانان بیش از سایر وزارتخانه‌ها است
«جلال محمودزاده» یکی از مخالفان طرح استیضاح وزیر مجلس و جوانان است، وی در رابطه با دلایل خود به خبرنگار فارس می‌گوید:« سلطانی‌فر» جزو وزرای فعال دولت است و از زمانی که وی به روی کار آمده سطح فضاهای ورزشی در شهرستان‌ها و به ویژه شهرستان‌های محروم افزایش یافته است.
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همچنین در انتخاب مدیران در بدنه ورزش و جوانان دقت بسیاری به عمل آمده و مدیران توانمندی را در سطح استان‌ها و مدیران جوان در سطح وزارت‌خانه انتخاب کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه کمترین انتقاد، تذکرات و سوالات در کمیسیون‌های تخصصی مجلس از وزارت ورزش و جوانان بوده است افزود: این موضوع نشان می‌دهد که رضایتمندی نمایندگان مجلس از وزارت ورزش و جوانان بیش از سایر وزارتخانه‌ها است.
محمودزاده اظهار کرد: علاوه بر آن، حضور فیزیکی وزیر و معاونان وی در شهرستان‌ها و استان‌ها بسیار مطلوب بوده و از نزدیک بر مسائل و مشکلات استان‌ها و شهرستان‌ها آگاه و بدان مسلط هستند و حتی وزیر از بسیاری از پروژه‌های کلانی که در سطح ملی در دست احداث است، به صورت مستقیم خبر داشته از وضعیت پیشرفت فیزیکی و مشکلات مربوط به آنها اطلاع دارد.
وی تصریح کرد: بنابراین وزارت ورزش و جوانان از مجموعه پویایی برخوردار بوده و بنده مخالف استیضاح« مسعود سلطانی‌فر» هستم و اگر استیضاح وزرا مطرح باشد، برخی وزارتخانه‌ها نسبت به سایرین باید در اولویت قرار گیرند.
کارهای واجب‌تری در مملکت وجود دارد
«روح‌الله حضرت‌پور» یکی دیگر از نمایندگانی است که مخالف طرح استیضاح وزیر ورزش و جوانان است، وی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: اگر قرار بر استیضاح باشد، بسیاری از وزرا باید در اولویت استیضاح قرار گیرند و همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز فرمودند که کشور در شرایط حساسی قرار دارد، زمان مناسبی برای استیضاح نیست.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید به مسائل کلی نظام نگریست و هم‌اکنون زمان استیضاح نیست و کارهای واجب‌تری در مملکت وجود دارد.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b