آخرین خبر/ یادداشتی از رضا بزانه مدیر کانال خبری سلامت نیوز مغان و امیدنیوز جعفرآبادمغان را بخوانید
مقام محترم وزارت بهداشت و درمان جناب آقای دکتر نمکی؛ در اولین سفر کاری خویش به استان اردبیل در مورخه ۹۸/۰۲/۱۴ میهمان یک روزه مردم شریف استان شد تا نقطه عطفی باشد در مسیر توسعه سخت افزاری و نرم افزاری نظام سلامت استان که سخت محتاج آن هستیم.
این سفر در کنار موفقیت های ارزشمند آن؛ حواشی متعددی هم به همراه داشت که ریشه در دغدغه های اجتماعی اصحاب رسانه و مطالبات انباشته شده مردم شریف استان دارد.
استان اردبیل از یک محرومیت مزمن در برخورداری از امکانات و توانمندیهای سخت افزاری و نرم افزاری در حوزه درمان رنج می برد و با انباشت خواستها و مطالبات مواجه می باشد و با تاخیرهای طولانی در بهره برداری از پروژه های درمانی روبروست و این مساله حجم انتظارات را از حضور مسئولین طراز اول کشوری در منطقه را دوچندان کرده است و برآورده نشدن این انتظارات، موجبات دلخوری و حاشیه سازی را فراهم می سازد.
حل این مساله و رسیدن به اهداف مطلوب، نیازمند همدلی و همراهی جمعی است تا همسوی نیروها و انرژی ها قدرت اجتماعی استان را برای رفع این محرومیت ها را دوچندان کند.
استان اردبیل با تلاش و پیگیری های صورت گرفته در دوره کاری دکتر اخوان اکبری در مقام ریاست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، با شتاب مناسبی در مسیر توسعه سخت افزاری و نرم افزاری نظام سلامت استان گام برمی دارد. پروژه های ناتمام، ایده های برجای مانده و مصوبات انباشته شده در مسیر اجرایی شدن و به ثمر رسیدن است و دورنمای روشنی از افق ایران ۱۴۰۴ در استان اردبیل در معرض دید است و سفر یک روزه وزیر محترم بهداشت و درمان به استان در روزهای سخت و توام با ترافیک کاری شدید هیات دولت و وزارت خانه و در آستانه سفر مقام محترم ریاست جمهوری به استان مهر تایید و تاکیدی بر اهمیت، ضرورت و تسریع در بهره برداری از این پروژه هاست.
هجمه های کور و فرسایشی و عاری از منطق و هدف نه تنها کمکی به شتاب سازندگی و توسعه نظام سلامت استان نخواهد کرد بلکه موجبات بازدارندگی و تحلیل انرژی ها را فراهم خواهد نمود و این عقب گرد تلخ همسو با منافع و مصالح خرد و کلان استان نمی باشد.
اصحاب محترم رسانه به عنوان معتمدین جامعه و حلقه اتصال مردم و مسئولین شایسته و بایسته است در این روزهای حساس کشور در کنار انتقاد سازنده و دغدغه مندی با همراهی و همدلی، مشوق مسئولین و خدمتگزاران مردم گردند تا اثربخش تر و کارآمدتر در مسیر توسعه نظام سلامت استان قدم برداریم.
و من الله التوفیق


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253