فارس/ رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان‌غربی گفت: امسال نیز در راستای احیای دریاچه ارومیه برنامه‌های آموزشی کشاورزان ادامه دارد و در فاز جدید کارگاه‌های یادگیری برای زنان و جوانان روستاها برگزار می‌شود.
امین آقایی در حاشیه نمایشگاه عملکرد فرهنگی و اجتماعی ستاد احیای دریاچه ارومیه تصریح کرد: راه نجات دریاچه ارومیه ایجاد تعادل در داخل حوضه است چرا که با وجود ورود آب از بیرون، اگر درست مدیریت نشود آب تبخیر می‌شود.
وی افزود: تاکنون یک هزار و 224 کارگاه‌ آموزشی توسط کارشناسان سازمان نظام مهندسی برای کشاورزان روستاهای حوضه آبریز دریاچه ارومیه با هدف همکاری در تعادل میزان مصرف آب برگزار شده است.
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان‌غربی ادامه داد: در نتیجه برگزاری نمایشگاه‌ها، کارگاه‌های مهارتی و بازدیدهای تدریجی در اکثر روستاهای حوضه آب‌ریز از روش‌های جدید آبیاری استفاده می‌شود.
وی به برنامه‌های سال 98 اشاره کرد و گفت: امسال همان روند آموزشی و آگاهی سازی گذشته ادامه خواهد شد و در فاز جدید کارگاه‌های یادگیری برای زنان و جوانان روستاها برگزار می‌شود.
آقایی بیان کرد: در راستای احیای دریاچه ارومیه این سازمان در مدت قرارداد دو ساله با استانداری آذربایجان‌غربی، آموزش، فرهنگ سازی و بالابردن سطح آگاهی کشاورزان حوضه آبریز را بر عهده داشت.
وی بیشترین آب مصرفی در حوضه آب‌ریز دریاچه را در بخش کشاورزی عنوان کرد و افزود: توسعه بی رویه باغ‌ها، عدم رعایت اصول به زدایی، هدررفت آب در مسیرهای انتقال آب داخل مزارع و راندمان پایین آب مصرفی از عوامل کاهش آب دریاچه ارومیه محسوب می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b