آخرین خبر/ مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی گفت: امامزادگان و بقاع متبرکه استان در طول ایام رمضان میزبان طرح های ویژه این ماه مبارک است که در قالب طرح ضیافت الهی به اجرا در می آید.
حجت الاسلام ناصر جوانبخت افزود: امامزاده های محمد و ابراهیم و غریب حسن در ارومیه، سید بهلول و محمد در خوی، امامزاده تاج‌الدین علی میاندوآب و امامزاده برگشاد سلماس در کنار بقاع متبرکه ای نظیر ' آقا قبری' ارومیه، بقعه میرهادی و بقعه شیخ نوایی خوی و نظرگاه حضرت ابوالفضل میاندوآب از جمله بقاع متبرکه ای است که در آنها طرح ضیافت الهی اجرا می شود.
وی اضافه کرد: بهره مندی از فضای معنوی ماه مبارک رمضان، برگزاری محفل انس با قرآن، تقویت باورهای اعتقادی در جامعه، ترویج و تبلیغ فرهنگ قرآنی از مهم ترین اهداف طرح ضیافت الهی است.
وی اظهار کرد: استفاده از 16 مبلّغ در خیمه های معرفت، غرفه های پاسخگویی به سوالات شرعی، مشاوره وقف، حجاب و عفاف و غرفه ویژه کودکان و نوجوانان از جمله بخش های در نظر گرفته شده برای اجرا در قالب طرح ضیافت در ماه مبارک رمضان است.
وی گفت: امسال 2 مفسّر قرآن کریم نیز از قم به شهرستان های ارومیه و خوی در قالب طرح ضیافت الهی اعزام می شوند.
مدیر‌کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی افزود: نیات واقفان در اطعام و افطاری نیازمندان در محل خود اجرا می شود و مجتمع نان شب ارومیه نیز در طول ایام ماه مبارک رمضان هر شب آماده پخش افطاری است.
حجت‌الاسلام جوانبخت ادامه داد: برپایی سفره های افطار ساده، برگزاری نماز جماعت و جمع خوانی قرآن کریم نیز از برنامه های جنبی این طرح به شمار می رود.
در راستای فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل امامزاده ها و بقاع متبرکه به قطب های فرهنگی تاثیرگذار، در سال های اخیر امامزاده ها و بقاع متبرکه در کشور و آذربایجان غربی در مواقع مختلف سال از جمله نوروز، ایام ماه مبارک رمضان، ماه محرم و تعطیلات تابستانی اقدام به اجرای برنامه های مختلف فرهنگی با محوریت قرآن و اهل بیت (ع) می کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b