آخرین خبر/ دادستان اردبیل هرگونه روزه خواری علنی در ماه مبارک رمضان شرعا و قانونا جرم به حساب آمده و با خاطیان برخورد می شود.

قاضی عتباتی در گفتگو با آخرین خبر اظهار کرد: در جلساتی که با اصناف مختلف و نیروی انتظامی داشتیم تکالیف هر کدام از دستگاه ها برای ایام ماه مبارک رمضان مشخص شده؛ همچنین به پلیس راهور برای برخورد با سرنشینان یا رانندگانی که اقدام به روزه خواری و یا تشویق آن میکنند دستورات لازم صادر شده و در صورت وقوع جرم با خاطیان برخورد خواهد شد.
دادستان عمومی و انقلاب اردبیل با بیان اینکه طی سال های گذشته هشدارهای لازم از سوی مراجع قضایی در این خصوص داده شده است، افزود: اگر مشاهده شود عده‌ای با روزه خواری در ملاءعام از جمله اماکن پرتردد شهری، پارک ها و یا اماکن تفریحی اقدام به ارتکاب این عمل مجرمانه نمایند، با توجه به وظیفه ذاتی و تکلیف دستگاه قضایی و نیروی انتظامی در جهت پیشگیری، مقابله و برخورد با این گونه جرایم، دستورات لازم به مراجع انتظامی به جهت دستگیری افراد مجرم به لحاظ مشهود بودن جرم و معرفی متهمین به مراجع قضایی و تشکیل پرونده قضایی صادر شده است.
قاضی عتباتی اعلام کرد: نظارت بر فعالیت رستوران ها و آشپزخانه ها در ماه رمضان به اتاق اصناف و اداره نظارت بر اماکن عمومی واگذار شده تا ساعات فعالیت این صنوف را مشخص و ابلاغ کنند و با واحدهای که بدون رعایت قوانین نسبت به تشویق و یا ترویج روزه خواری میکنند برخورد جدی صورت میگیرد.
وی تاکید کرد: در این ماه تیم های بازرسی و نظارتی در سطح استان فعال هستند و صنوف متخلف در صورت عدم رعایت ضوابط و مقررات قانونی به مراجع قضایی و انتظامی معرفی و با واحدهای خدماتی و صنوفی که بدون اخذ مجوزهای لازم ارائه خدمات نمایند، برخورد قانونی خواهد شد.
عتباتی در پایان گفت: پلیس اردبیل با تشکیل تیم های تخصصی آموزش دیده گشت های خود را در سطح شهر افزایش خواهند داد و با هرگونه روزه خواری برخورد میکند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253