آخرین خبر/ حکایت سوختن مأمور نیروی انتظامی برای نجات راننده دچار حریق، حکایت فداکاری است؛ ستوان «وحید خسروانی»، جوانی از دیار فارس که واژه خدمت را به شیواترین گونه، معنا کرد.
بیمارستان سوانح سوختگی و خدمات ترمیمی امیرالمومنین (ع)، پذیرای خدمت رسانی به انسانی شایسته است که کمک به همنوع را بر جانش مقدم دانست.
این بار حکایت مأمور پلیس؛ حکایت سوختن دل است و سوختن جان. حالا این مأمور وظیفه شناس با سوختگی ۲۹ درصد در بیمارستان سوانح سوختگی و ترمیمی امیرالمومنین (ع) شیراز بستری است و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز دکتر «علی بهادر» به پاس جانفشانی اش بر بالین او حاضر شده و از تلاشش تقدیر می‌کند.
این ستوان ۲۸ ساله نیروی انتظامی به نام «وحید خسروانی ماجرا را این گونه برای رئیس دانشگاه توضیح می‌دهد: حوالی ظهر روز پنج شنبه دوازدهم اردیبهشت بود، در نیک شهر استان سیستان بلوچستان برای گشت زنی عازم منطقه شدیم که در حین انجام مأموریت، نگاهم به پژو ۴۰۵ دودی رنگی که بر اثر برخورد با کوه در حال سوختن بود افتاد، سریع خودم را در کنار خودرو رساندم، بوی بنزین منطقه را فرا گرفته بود، زبانه‌های آتش بیشتر و بیشتر می‌شد، جوان بلوچی در خودرو در حال سوختن بود، بدون هیچ درنگی تلاش کردم خودم را به کنار خودروی دچار حریق برسانم و جوان بلوچ را نجات بدهم.
همین که خودم را به خودرو رساندم، تلاش کردم به سرعت در را باز کنم، انگار ثانیه‌ها کورس سرعت را داشتند، با تمام توان سعی کردم او را بیرون بکشم، ولی تلاشم بی فایده بود به نظرم پای راننده در زیر پدال گیر کرده بود و بیهوش به فرمان چسبیده بود که به ناگاه ماشین منفجر شد.
وحید گریه امانش را می‌گیرد و با چشمان خیس از رئیس دانشگاه تشکر می‌کند که بر بالینش حاضر شده؛ دکتر بهادر که گرم صحبت‌های این جوان شده، تلاش او را ستودنی می‌داند و می‌گوید: تلاش شبانه روزی مأموران سبز پوش ناجا و دیگر نیروهای مسلح قابل تقدیر است و فداکاری آنان برای هیچکس پوشیده نیست، امنیت امروز کشور به پاس جانفشانی‌های امثال شماست و امروز ایران به عنوان امن ترین کشور در منطقه به شمار می‌رود.
دکتر بهادر نوع ارائه خدمات فوق تخصصی به بیماران سوختگی در بیمارستان سوانح سوختگی و ترمیمی امیرالمومنین (ع) را مهم توصیف می‌کند و می‌گوید: سوختگی یکی از دردناک‌ترین و پرخرج‌ترین بیماری‌ها است و امروزه با برخورداری از پزشکان حاذق در این بیمارستان، امکان درمان سوختگی بالای ۶۰ درصد و نجات بیماران از مرگ حتمی فراهم شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه مرکز آموزشی درمانی سوختگی امیرالمومنین (ع) شیراز یکی از مراکز درمانی مهم کشور است که در ارائه خدمات فوق تخصصی به بیماران سوختگی خدمات قابل توجهی را ارائه می‌دهد، می‌افزاید: این مرکز به طور متوسط در طول سال، به دو هزار و ۵۰۰ بیمار، خدمات درمانی ارائه می‌کند و در عین حال این مأمور فداکار نیز تا بهبودی مناسب تمام مراحل درمان خود را سپری خواهد کرد.
دکتر بهادر رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به همراه سرپرست روابط عمومی این دانشگاه به پاس جانفشانی مأمور ظیفه شناس نیروی انتظامی، از او عیادت کرد.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913