ایسنا/ مدیرکل تامین اجتماعی فارس به حمایت سازمان تامین اجتماعی از تولید کنندگان در قالب طرح ١٧ ماده‌ای اشاره و خاطرنشان کرد: این مهم توسط سازمان به استان‌ها ابلاغ شده است .
عبدالکریم نباتی چهارشنبه 18 اردیبهشت در یک کنفرانس خبری کاهش مدت زمان صدور کارت بازرگانی، بخشودگی کارفرمایان خوش حساب، ارائه غرامت ایام بیماری در سیل اخیر به سیل زدگان و پرسنل واحدهای تولیدی آسیب دیده و تداوم بیمه رانندگان و معافیت ٥٠ درصدی آنها را از جمله حمایت‌های سازمان تامین اجتماعی در طرح فوق اعلام کرد .
وی همچنین به اجرای طرح دکتر نوربخش هم اشاره و در این باره گفت: در قالب این طرح خدمات سازمان غیرحضوری شده است .
مدیرکل تامین اجتماعی فارس ادامه داد: این طرح ١١ اردیبهشت امسال همزمان با روز جهانی کارگر شامل ٦٥ خدمات الکترونیک و غیرحضوری رونمایی شد .
نباتی چاپ و بررسی سابقه بیمه، سفارش صدور دفترچه‌های خدمات درمانی، پرداخت غرامت دستمزد و ایام بارداری، بررسی مجدد از کارگاه‌های تولیدی در صورت اعتراض پس از بازدید، ارائه فیش‌های ماهانه مستمری بگیران، صدور حکم مستمری بگیران، استعلام وضعیت مستمری، درخواست وضعیت بازنشستگی و تشکیل پرونده الکترونیک را از مهمترین مزایای اجرای این طرح عنوان کرد .
وی پرداخت غیرحضوری حق بیمه توسط کارفرمایان را از دیگر مزایای طرح فوق ذکر و خاطرنشان کرد: هم‌اینک ٩٧ درصد از جمعیت کارفرمایان استان فارس حق بیمه را غیرحضوری پرداخت می‌کنند .
مدیرکل تامین اجتماعی فارس تصریح کرد: با اجرای این طرح شاهد کاهش بایگانی‌های سنتی خواهیم بود، در حال حاضر ١٣٢ هزار متر مربع فضای سازمان‌های تامین اجتماعی کشور برای امور بایگانی اشغال شده است .
نباتی به افزایش ٣٦.٥ درصدی حداقل دستمزد کارگران در سال ٩٨ اشاره و خاطرنشان کرد: برای اولین بار شاهد چنین رشدی در حداقل حقوق و مستمری بگیران هستیم .
وی به شعار سال ٩٨ مبنی بر رونق تولید اشاره و عنوان کرد: سازمان مستثنی از این مسئله نیست، چرا که رونق این سازمان بستگی به رونق تولید دارد .
مدیرکل تامین اجتماعی فارس به نامه وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی به مجلس شورای اسلامی مبنی برشناخته شدن حرفه خبرنگاری در شمار مشاغل سخت و زیان آور، گفت: هر قانونی که پذیرفته می‌شود یک آیین‌نامه اجرایی دارد که ممکن است با دستورالعمل اجرایی متفاوت باشد، لذا باید منتظر خروجی این مهم از مجلس باشیم.
مدیر درمان تامین اجتماعی فارس نیز گفت: علی‌رغم اینکه اعلام شده که دارو جزو موارد تحریمی نیست اما با توجه به مشکلات و محدودیت‌های ناشی از تبادل ارز شاهد مشکلات عدیده‌ای در این بخش به ویژه در حوزه اقلام و تجهیزات پزشکی هستیم .
دکتر اکبر امیری اضافه کرد: در حال حاضر در بخش انبارهای دارویی با مشکلی رو به‌رو نیستیم، گفت: دستگاه‌های پزشکی مشمول ارز دولتی نشده‌اند و این مسئله موجب مشکلات و چالش‌هایی در این بخش شده است .
وی با اشاره به گشایش سه مرکز درمانی در فارس، عنوان کرد: عملیات هتلینگ بیمارستان شهید بهشتی شیراز اجرایی شده و عملیات ساختمانی بیمارستان ٣٢٧ تخت خوابی شیراز نیز در دست اجراست مدیر درمان تامین اجتماعی فارس با بیان اینکه سلامت با هزینه همراه است و وظیفه مراجع دولتی است که مراقب سلامتی مردم باشند، گفت: در سال 97 تنها در بخش آزمایش هموگلوبین در مراکز سرپایی 965 هزار 324 مورد آزمایش انجام شد که از استانداردهای بین‌المللی بیشتر است .
امیری خاطرنشان کرد: هر دارویی که تحت پوشش بیمه است ما موظف تامین کنیم. بر اساس دستورالعمل سیستم الکترونیک این دنبال می‌شود
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913