ایرنا/ رئیس پلیس فتا فارس گفت: ناآگاهی 80 درصد ازکاربران عامل جرایم اینترنتی است.
سرهنگ حبیب الله رجبلی، در نشست هم اندیشی و بررسی موارد و مشکلات پایگاه های اطلاع رسانی استان فارس در شیراز افزود: افرادی که در فضای مجازی دچار ضرر و زیان می شوند و از آنها کلاهبرداری می شود مقصر اصلی خودشان هستند چرا که مجرمان و کلاهبرداران با استفاده از عدم آگاهی آنها نسبت به فضای مجازی به آنها خسارت وارد می کنند.
رئیس پلیس فتا فارس بیان کرد: به دلیل ناآگاهی این دسته از کاربران از فضای مجازی، شاهد افزایش جرایم در این فضا هستیم.
این مقام انتظامی اظهار داشت: قابلیت های فضای مجازی بر کسی پوشیده نیست اما باید مراقب تهدیدها و آثار مخرب آن نیز بود و اینکه همه مجموعه ها در کنار هم تلاش کنند تا خطرات و آسیب های این فضا روز به روز کاهش یابد و کاربران نسبت به این فضا آگاهی لازم را کسب کنند.
رجبلی، با اشاره به روند رو به افزایش شمار کاربران فضای مجازی، گفت: علت بسیاری از مشکلات و مسایلی که امروز از ناحیه فضای مجازی به جامعه تحمیل می شود این است که زمانی که این فناوری وارد کشور شد برای آن آموزش صحیح و برنامه نداشتیم.
وی، همچنین به کاهش سن جرم در فضای مجازی اشاره کرد و افزود: تلاش برای تامین آینده روشن فرزندان و کودکان جامعه از دغدغه همه ماست بنابراین باید برای حفاظت از آنها در مقابل افراد سودجو، تمام توان و کوشش خود را بکارگیریم.
رجبلی ادامه داد: پایین بودن هزینه ارتکاب جرم در جامعه سبب شده که شاهد افزایش برخی از جرائم باشیم
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913