باشگاه خبرنگاران/استاندار زنجان در جمع اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی استان بر نظارت موثر تاکید کرد و گفت: تولید و خرید عمده برای انبار کردن را غیر قابل قبول است و با افراد سودجو برخورد جدی خواهد شد.
حقیقی بر جلوگیری از احتکار و گران فروشی تاکید کرد و افزود: نظارت مستمر و دائم حق مردم برای ایجاد آرامش در جامعه است.
وی داشتن پشتوانه علمی و جنبه عملیاتی در برنامه‌ها و طرح‌ها را ضروری دانست و نظارت جامع، دائم و مستمر را باعث آرامش در جامعه دانست.
استاندار زنجان افزود: وظیفه امروز ستاد تنظیم بازارتشدید نظارت و کنترل در بازار است
وی بر داشتن نقشه راه برای انتقال حساب بانکی شرکت‌های استان به نظام بانکی استان را تاکید کرد و افزود: این اقدام باعث افزایش ۷۰ درصدی درآمد‌های استان می‌شود
حقیقی در واکنش به شایعات پیش خرید گندم استان و انتقال یا صادرات آن گفت: دلالان بدانند نه کسی با دلال بازی و فریب می‌تواند گندم را از استان انتقال دهد و با هرگونه دلال بازی برخورد جدی خواهد شد و بساط دلال بازی باید بر چیده شود.
استاندار زنجان بر تشکیل کارگروه کارشناسی برای تعیین اولویت‌های اقتصادی جهت اجرایی کردن طرح‌ها و برنامه‌ها را ضروری و مهم بر شمرد.
حقیقی افزود: پارسال در استان واحد تعطیل شده نداشتیم و امسال نیز به دنبال احیا واحد‌های قدیمی و معرفی به سرمایه گذاران هستیم.
وی بر داشت راهکار‌های عملیاتی تاکید کرد و گفت: با تشکیل ستاد تدابیر ویژه اقتصادی و تعیین مصداق‌های تدابیر ویژه اقتصادی با حضورر سرمایه گذاران راهکار‌های عملیاتی و اجرایی داد.
حقیقی فعال شدن کمیته اشتغال را در استان یک ضرورت دانست که می‌تواند از محور‌های اقتصاد مقاومتی برای عملیاتی کردن و ملموس‌تر کردن فعالیت‌ها را دنبال کرد.
حقیقی افزود:استان زنجان رتبه دوم در فضای کسب و کار دارد و باید از این فرصت بای برداشتن گام‌های اساسی، موثر و بلند‌تر اقدام کرد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان هم از بهره برداری ۴ واحد صنعتی بزرگ با پیشرفت بالای ۸۰ درصد در نیمه نخست سال و با اشتغال زایی ۹۱۷ نفری خبر داد.
فغفوری حجم سرمایه گذاری جذب شده سال ۹۷ استان را بیش از ۳ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: پارسال با جذب این سرمایه‌های خارجی ۸ واحد صنعتی به بهره برداری رسید.
جعفری، رییس سازمان جهادکشاورزی با اشاره به صادرات بیش از ۶۴ هزار تنی پارسال محصولات کشاورزی استان افزود: این حجم صادرات ۴۳ میلیون دلار برای استان ارزآوری داشت .همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی