تسنیم/رئیس پلیس فتا استان ایلام از شناسایی فردی که اقدام به برداشت از حساب بانکی یکی از شهروندان ایلامی کرده بود، خبر داد.
سرهنگ علی جمالی در ارتباط با اقدامات کلاهبرداری اینترنتی در ایلام اظهار داشت: با مراجعه یکی از شهروندان به این پلیس و عنوان اینکه مبلغی از حساب بانکی وی به صورت غیرمجاز برداشت شده است، پرونده‌ای در این پلیس تشکیل و موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی افزود: در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد شاکی پس از اقدام به خرید اینترنتی شارژ دو هزار تومانی سیم کارت خود مبلغ 180 میلیون ریال از حساب بانکی وی برداشت شده است.
جمالی تصریح کرد: پس از بررسی‌های کارشناسان این پلیس مشخص شد که درگاه بانکی خرید شارژ جعلی بوده و فرد کلاهبردار با سرقت اطلاعات کارت بانکی شاکی مانند شماره کارت و رمز دوم اقدام به خالی کردن حساب بانکی وی کرده است.
رئیس پلیس فتا ایلام اظهارداشت: با بررسی‌های فنی و تخصصی کارآگاهان سایبری، متهم شناسایی و به پلیس فتا احضار شد و در برابر مستندات موجود به جرم ارتکابی خود اعتراف کرد و پس از عودت وجه برداشت شده، جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.
جمالی تاکید کرد : افرادی که از طریق سایت‌ها و به صورت آنلاین خرید اینترنتی می‌کنند، قبل از اقدام به خرید از واقعی بودن سایت فروش و درگاه بانکی اطمینان حاصل کنند و نسبت به تغییر رمز دوم خود اقدام نمایند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی