آخرین خبر/ مدیر اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز از رفتن کودکان کار شیراز به زورخانه و آشنایی با ورزش های باستانی و اصیل ایرانی و آموزش منش پهلوانی خبر داد.
«یوسف آفرینی» از حضور کودکان کار در زورخانه توسط اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز خبر داد و گفت: در ورزش باستانی و زورخانه ای علاوه بر ورزش کردن یک اتفاق معرفتی و معنایی رخ می دهد و ورزشکاران با اخلاق پهلوانی و معرفت معنوی آشنا می شوند.
وی افزود: ورزش پهلوانی و زورخانه ای می تواند موجب کاهش پرخاشگری در کودکان شود، موسیقی زورخانه ای به همراه اشعار پر معنا در کنار ورزش موزون و ریتمیک موجب می شود کودکان موسیقی لذت بخش را در کنار ورزش تجربه کنند، ورزش زورخانه ای چونان صحنه ای از یک نمایش باشکوه و حماسی است، ترکیبی از شعر، موسیقی و حرکات ورزشی ریتمیک و موزون است که موجب نشاط و پویایی کودکان و حفظ سلامت جسم و روان توامان خواهد شد.
وی یکی دیگر از اهداف این برنامه را حمایت از ورزش های اصیل و باستانی ایرانی نام برد و افزود: این کودکان می توانند پتانسیل جدیدی برای این ورزش خاص باشند.
آفرینی با اظهار اینکه ورزش زورخانه ای می تواند در شخصیت سازی و رشد کودک تأثیر فراوانی داشته باشد، بیان کرد: این ورزش وسیله کسب تجربه های پرارزشی است که کودکان در خلال آن از جهت اجتماعی و روانی رشد می کنند، همچنین الگوهای رفتاری آنان می تواند در این ورزش باستانی و فرهنگی شکل گیرد.
مدیر اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز با بیان اینکه الگوهایی که در ورزش زورخانه ای به کودکان داده می شود در سراسر عمر سرمشقی مفید برای او خواهد شد، گفت: کودک به مدد بازی الگوهای بی شمار و درهم پیچیده و ظریف زندگی آدمی را درمی یابد و آن را تجربه و تمرین می کند و رابطه میان این الگوها را می سنجد، تا آن ها را فرا گیرد.
وی خاطرنشان کرد: ورزش های زورخانه ای با توجه به قابلیت هایی که ابعاد مختلف وجودی انسان را دربرمی گیرد می تواند نقش موثری را در شکل دهی شخصیت کودکان و نوجوانان ایفا کند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913