ایرنا/ احمد اخلاقی روز پنجشنبه در گفت و گویی بیان داشت: افزایش قیمت برخی اقلام غذایی در بازار از تحریم ها تاثیر می پذیرد اما بعضی از مواد غذایی 100 درصد ساخت داخل است که برخی افراد سودجو به افزایش قیمت این محصولات دامن می زنند.
وی خاطر نشان کرد: جولان دلالان در بازار عرضه و تقاضا به افزایش نامتعارف قیمت کالاهای ضروری مانند اقلام غذایی تاثیر می گذارد.
رئیس اتاق اصناف شهرستان سمنان ادامه داد: نظارت های دقیق از سوی اتاق اصناف برای جلوگیری از گران فروشی و کم فروشی در بازار هشت شهرستان استان سمنان در جریان است و در صورت مشاهده هرگونه تخلف با متخلفان برخورد قانونی می شود.
اخلاقی اضافه کرد: بسیاری از سودجویان با استفاده از شرایط اقتصادی کشور با افزایش قیمت ناگهانی و بی دلیل برخی اقلام غذایی نمک به زخم مردم می پاشند.
وی تصریح کرد: با برنامه ریزی اصولی و همکاری گسترده دولت ، نیروی انتظامی و قضائی به ندرت تخلف گسترده از احتکار کالا در استان گزارش می شود و اقلام غذایی و کالاهای اساسی به میزان قابل توجهی در سمنان ذخیره سازی شده است.
رئیس اتاق اصناف شهرستان سمنان گفت: مردم به هیچ عنوان به حواشی با موضوع کمبود کالا در بازار سمنان توجه نکنند و خبرهای موثق را از منابع معتبر خبری دنبال کنند.
اکنون یک هزار و 300 اتحادیه در سراسر کشور وجود دارد، این قشر هم اکنون 17 تا 18 درصد در درآمد ناخالص ملی نقش دارد، بیش از 25 هزار واحد صنفی در استان سمنان فعال است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c