فارس/ مصطفی محمودی پیش از ظهر امروز در دیدار با امام جمعه میامی، ضمن تبریک هفته هلال‌احمر بیان کرد: از 26 اسفندماه سال گذشته تا امروز هلال‌ احمر درگیر حوادث طبیعی، برف و یخ‌بندان، سیل و رانش زمین بوده است و همکاران ما از ابتدا در بطن حوادث حضور داشته‌اند.
وی همچنین به حضور مستمر هلال‌احمر شهرستان میامی در ماجرای رانش زمین در روستای حسین‌آباد کالپوش اشاره کرد و گفت: آخرین اقدام ما در روزهای گذشته، برپایی اردوگاه اسکان موقت در حسین‌آباد کالپوش با 10 چادر بوده است.
محمودی افزود: از زمان بحران رانش زمین، هلال‌احمر در سوله‌های ورزشی هم چادر برپا کرده است که مردم از آن استقبال نکردند.
رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان میامی با بیان اینکه این نهاد در برف سنگین کالپوش نیز علاوه بر انجام وظایف خود، به دیگر دستگاه‌ها نیز کمک می‌کرد، تصریح کرد: در این حادثه تلفات جانی نداشتیم و در این روزها، چهار بانوی باردار را در سخت‌ترین شرایط با کمک مردم به بیمارستان منتقل کردیم که هر چهار فرزند به سلامت به دنیا آمدند.
وی اعزام کاروان سلامت به روستای جهان‌آباد، همکاری در کاروان سلامت بیارجمند، اجرای چهار طرح نیابت، دسته‌بندی نیازمندان و خیران در حوزه درمان، افتتاح بانک امانت تجهیزات پزشکی و برپایی 9 ایستگاه سلامت را از دیگر برنامه‌های اجرایی سال گذشته یادکرد.
رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان میامی با بیان اینکه بیش از 300 عضو داوطلب در این شهرستان داریم، گفت: تعداد جوانان جمعیت هلال‌احمر در میامی بیش از 150 نفر بوده که در حال جذب و عضوگیری نیروهای بیشتر هستیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c