مهر/ هواشناسی استان البرز با توجه به فعالیت سامانه بارشی در استان، برای محور کوهستانی چالوس مه رقیق و برای ارتفاعات بارش تگرگ را پیش‌بینی کرد.
منصور رحمانیان با اشاره به وضعیت جوی استان، اظهار کرد: بررسی الگوهای پیش‌یابی هواشناسی نشان از فعالیت سامانه بارشی دارد.
مدیرکل هواشناسی استان البرز پی آمدهای این سامانه بارشی را رگبار، وزش باد شدید، رعدوبرق و در ارتفاعات بارش تگرگ اعلام کرد.
دیزین خنک‌ترین منطقه با ۲ درجه سانتی‌گراد
وی با تأکید بر اینکه این سامانه بارشی از اوایل وقت امروز به‌تدریج از استان خارج می‌شود، گفت: ازاین‌پس پدیده غالب وزش باد شدید خواهد بود.
رحمانیان کمینه دمای هوای استان را ۱۲ درجه سانتی‌گراد اعلام کرد و گفت: بیشینه دمای امروز تا ۲۶ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.
مدیرکل هواشناسی استان البرز خنک‌ترین منطقه در استان را دیزین با ۲ درجه سانتی‌گراد اعلام کرد و گفت: در حال حاضر گرم‌ترین نقطه استان اشتهارد است که بیشینه دمای این شهرستان به ۲۸ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.
هوای شهرستان‌ها سالم است
وی وضعیت کیفی هوای شهرستان‌های استان را سالم اعلام کرد و گفت: آسمان در بسیاری از مناطق صاف تا قسمتی ابری خواهد بود.
رحمانیان به وضعیت جوی محور کرج - چالوس نیز اشاره کرد و گفت: اسمان در این محور نیمه‌ابری همراه با مه رقیق خواهد بود. همچنین بیشینه سرعت باد ۴۰ کیلومتر بر ساعت است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af