ایرنا/ نماینده مردم کرج، فردیس ، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی گفت: باید در البرز سالانه 400 کلاس درس جدید ساخته شود.
محمد جواد کولیوند اظهار داشت: رشد جمعیت دانش آموزی در البرز به دلیل مهاجرت از میانگین کشوری بالاتر است.
استان البرز با 6 شهرستان در حدود سه میلیون نفر جمعیت دارد.
وی تراکم دانش آموزان در کلاس های درس را بالاتر از استاندارد کشوری ذکر کرد و افزود: این استان با کمبود 7 هزار کلاس درس روبرو است که برای تامین آن نیاز به افزایش اعتبارات دولتی و کمک ویژه خیرین مدرسه ساز است.
وی تاکید کرد: فرهنگیان استان البرز نیز نیاز به توجه در بخش خدمات رفاهی در کنار سایر مطالباتی که فرهنگیان کشور دارند، هستند.
نماینده مردم کرج، فردیس ، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی : باید نگاه هزینه ای از آموزش و پرورش برداشته شود تا این نهاد مهم و تاثیرگذار در جامعه تقویت شود.
کولیوند افزود: آموزش و پرورش یک دستگاه تولید کننده است و نباید در آن نگاه مصرفی حاکم باشد.
وی با اشاره به اینکه ضرورت دارد نگاه هزینه‌ای از حوزه آموزش و پرورش گرفته شود، خاطرنشان کرد: نگاه به این دستگاه تاثیرگذار در جامعه باید تنها به ویژگی تربیت و آموزش قشر جوان در این مجموعه معطوف شود.
وی بیان داشت: آموزش و پرورش برای توسعه و کیفیت بخشی به فعالیت های گسترده آموزشی و تربیتی که بر اساس اسناد فرادستی و سند تحول بنیادین برعهده دارد، نیازمند پشتیبانی همه جانبه نمایندگان در خانه ملت، دولت و خیرین است.
رئیس کمیسیون امور داخلی شورا‌های مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اکنون بیشترین بودجه تخصیصی به وزارت آموزش و پرورش صرف پرداخت حقوق به پرسنل می شود در حالی که این نهاد مهم برای عملیاتی کردن طرح هایش نیاز به بودجه مناسب و لازم دارد.
وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش باید مورد حمایت ویژه اعتباری قرار گیرد، یادآور شد: حوزه آموزش و پرورش استان البرز با هدف احیاء و بازسازی مدارس نیازمند توجه جدی است.
وی بیان داشت: نیمی از مدارس البرز فرسوده است و نیاز به بازسازی و مقاوم سازی دارد.
استان البرز 460 هزار دانش آموز و 24 هزار و 500 معلم شاغل دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af