ایرنا/ روز گذشته با بارش باران و بدنبال آن ذوب برف در ارتفاعات حجم آب رودخانه شاهرود افزایش قابل ملاحظه ای پیدا کرد و بار دیگر برخی روستاهای حاشیه ای خود شامل الندر، چنگالدشت، لات، دهدوشاب، بازرگاه،امامزاده هارون، سالارکیا،بهرام آباد، تاج دره، شهرستان سفلی، شهرستان علیا، امامزاده محمد، فانفین، چرشدره، کتکان، هریان، قسطین رود، رجایی دشت، کمال آباد،کارنده چال، باغدشت، باغ کلایه، شیرکوه و ... با خطر سیل روبرو ساخت.
از سوی شورای هماهنگی مدیریت بحران استان قزوین هشدارهای لازم به ساکنان این روستاها ارایه شده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین در همین خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: در پی بارندگی های اخیر و ذوب برخ ارتفاعات حجم سرریز آب سد طالقان از 15 متر مکعب در هر ثانیه به 100 متر مکعب در هر ثانیه افزایش یافته است.
قدرت الله مهدیخانی با بیان اینکه در پی افزایش دبی آب رودخانه شاهرود بدنبال سرریز سد طالقان 9 روستای بخش الموت غربی و شرقی شهرستان قزوین با خطر سیل روبرو هستند،افزود: با دهیاری ها و شوراهای اسلامی روستاهای در معرض خطر سیل در حاشیه شاهرود که بخشی از سرریز سد طالقان به آن وارد می شود اطلاع رسانی و هشدارهای لازم ارایه شده است.
این مسئول گفت: به شرکت های برداشت شن و ماسه و همچنین واحدهای پرورش ماهی نیز برای انتقال تجهیزات خود به بیرون از حاشیه رودخانه شاهرود تا هنگام کم شدن دبی آن هشدار داده شده است.
وقوع طوفان در قزوین و الوند خسارت خاصی نداشت
روز گذشته بعضی شهرهای استان قزوین همچنین با طوفان و بادهای شدید درگیر بودند.
سرعت باد در قزوین به 68 کیلومتر در ساعت رسید و همچنین رعد و برق و بارش های لحظه ای شدید پدیده غالب جوی بیشتر شهرهای استان بود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین در همین رابطه به وقوع طوفان در روز گذشته در شهرهای قزوین و الوند اشاره کرد و گفت: این حادثه خسارت جانی و مالی خاص را در پی نداشت.
وی اضافه کرد: البته چند مورد شکستگی درختان در پی این حادثه گزارش شد و در یکی از موارد یک خودرو نیز دچار آسیب و خسارات شد.
مهدیخانی همچنین گفت: روز گذشته همچنین شاهد آبگرفگی برخی معابر و چندین باب منزل در شهرستان های آبیک و تاکستان بودیم.
وی اظهار داشت: در خصوص خسارت به اراضی کشاورزی (مزارع و باغات) نیز هنوز گزارشی به شورای مدیریت بحران ارسال شده و گمان نمی رود در پی طوفان روز گذشته خسارت خاصی به این بخش وارد شده باشد.
امدادرسانی هلال احمر به 6 عضو یک خانه روستایی در تاکستان
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر قزوین در گفت و گویی با اشاره به اینکه بارش های روز گذشته موجب آبگرفتگی در 2 خانه روستایی شد، گفت: در یکی از این موارد یک خانه در روستای داکان تاکستان دچار آبگرفتگی شد که با تلاش امدادگران ساکنان این منزل توسط نیروهای جمعیت هلال احمر تخلیه و به نقطه امن انتقال داده شدند.
حکمت الله هاشمی گفت: در پی طوفان و بارندگی باران و سرریز سد طالقان نیروهای امداد و نجات جمعیت هلال احمر قزوین در آماده باش کامل قرار گرفتند اما خوشبختانه این حوادث خسارات خاصی به همراه نداشت.
وی با بیان اینکه مردم باید توصیه ها و اطلاعیه های هواشناسی و شورای مدیریت بحران را جدی بگیرند، هشدار داد: به شهروندان توصیه می شود هنگام بروز شرایط جوی نامساعد از حضور در حاشیه مسیل ها و رودخانه ها بپرهیزند چرا که امکان بروز سیل و خسارات جانی و مالی به آنها وجود دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی