ایسنا/ از روز گذشته بهای بلیط اتوبوس درون شهری در بجنورد 160 تومان افزایش یافته و به 600 تومان رسیده است بطوریکه رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر بجنورد معتقد است که این افزایش قیمت بدون مصوبه شورا صورت گرفته این درحالیست که شهردار بجنورد بیان می کند که افزایش قیمت بهای بلیط اتوبوس مصوبه شورای اسلامی شهر را داشته است.
از سوی دیگر این افزایش قیمت موجب نارضایتی و ناراحتی شهروندان نیز شده است که چرایک باره باید 160 تومان به بهای بلیط اتوبوس ها افزوده شود و علاوه بر آن خدماتی که این ناوگان به شهروندان ارائه می کند به هیچ عنوان رضایت بخش نیست.
شهردار بجنورد گفت: افزایش قیمت در ناوگان عمومی بجنورد، افزایش قیمت قانونی نیست.
روح الله براتیان در گفت و گویی با اشاره به اینکه 160 تومان افزایش قیمت در ناوگان اتوبوس رانی بجنورد وجود داشته است، بیان کرد: این افزایش قیمت قانونی نیست و دولت هفت سال است که سهم یک سومی خود را از هزینه های اتوبوس رانی پرداخت نمی کند.
وی با تاکید براینکه مردم، دولت و شهرداری هرکدام در پرداخت هزینه های اتوبوس رانی یک سوم سهم را دارند، عنوان کرد: قیمت واقعی هزینه های اتوبوس رانی باید توسط شهرداری تعیین شود و این افزایش قیمت نیز دارای مصوبه شورای شهر است.
براتیان اظهار کرد: برخی از اتوبوس ها متعلق به بخش خصوصی هستند و بخش خصوصی نیز به دنبال درآمد خود است و از طرفی برخی از اتوبوس ها از رده خارج شدند و یا نیاز به تعمیرات دارند و با این شرایط نمی تواند هزینه های این ناوگان عمومی را پرداخت کنند.
شهردار بجنورد با تاکید براینکه تاکنون نیز شهرداری سهم دولت را پرداخت می کرده است، ادامه داد: هزینه واقعی باید هزار و 200 تومان باشد اما با توجه به وجود مشکلات اقتصادی و... سهم دولت را نیز شهرداری پرداخت می کند.
مصوبه ای از سوی شورای شهر برای افزایش قیمت بلیط اتوبوس وجود نداشته است
حسن موسوی رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر بجنورد در ادامه در گفت و گویی در پاسخ به این سوال که آیا افزایش قیمت بلیط اتوبوس های درون شهری بجنورد، دارای مصوبه شورای شهر است یا خیر، تصریح کرد: مصوبه ای برای افزایش قیمت ناوگان عمومی وجود ندارد اما اگر این افزایش قیمت با افزایش کیفیت همراه باشد، موافق افزایش قیمت هستیم.
وی اظهار کرد: اتوبوس های بجنورد دچار فرسودگی شده اند و نیازمند نوسازی هستند و گلایه های زیادی در این رابطه به دست کمیسیون عمران رسیده است که باید به طور جدی مورد توجه قرار بگیرد.
موسوی ادامه داد: از سال 73 تاکنون هیچگونه ناوگان عمومی جدید وارد شهر نشده است و این در حالی است که در استان ها و شهرهای دیگر این افزایش ناوگان وجود داشته است و باید بتوانیم کیفیت اتوبوس های فعلی را ارتقا بخشیم و از طرفی اتوبوس های جدید را نیز وارد شهر کنیم.
وی با تاکید براینکه در حوزه اتوبوس های درون شهری، نیازمند ارتقا کمیت و کیفیت هستیم، بیان کرد: اگر افزایش قیمتی رخ می دهد به طور قطع باید مردم افزایش کیفیت را حس کنند که اگر این افزایش کیفیت حاصل شود، می توانیم بگوییم افزایش قیمت هدفمندی را داشته ایم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45