ایرنا/ فرماندارطالقان گفت: با توجه به سرریز شدن سد طالقان بر اثر بارش ها وذوب شدن برف ها لازم است گردشگران به علائم هشداردهنده در محدوده این سد توجه کنند.
بهنام جهانی افزود: حجم مخزن سد 420میلیون مترمکعب است که از شب گذشته میزان ورودی این مخزن آبی به 100 مترمکعب برثانیه و میزان خروجی آن به 30 متر مکعب بر ثانیه رسیده است.
وی گفت: اکنون حدود 10 متر مکعب بر ثانیه آب سد طالقان سرریز می شود.
فرماندارطالقان خاطرنشان کرد: در این زمینه با هماهنگی شرکت آب منطقه ای البرز تمیهدات لازم پیش بینی شده ضمن آنکه مکاتباتی با فرمانداران نظرآباد استان البرز و آبیک استان قزوین برای ذخیره سازی آب و پیشگیری از خسارات به واحدهای دامی به عمل آمد.
جهانی تاکید کرد: تمهیدات لازم در زمینه سرریز سد طالقان با هماهنگی شهرستان های ذیربط دراین زمینه شده و هیچ نگرانی دراین زمینه وجود ندارد.
فرماندارطالقان یادآورشد: انتظارمی رود ازاین نعمت الهی در سال رونق تولید برای افزایش تولیدات کشاورزی و باغی بهره برده شود.
سد طالقان تامین کننده بخشی از آب شرب استان های تهران و البرز و بخش کشاورزی استان قزوین است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af