باشگاه خبرنگاران/مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان شرقی گفت: افزایش حجم آب دریاچه و پیشروی حجم آب علاوه بر احیای دریاچه تأثیر بسیار بالایی در جامعه داشته است.
خلیل ساعی در خصوص آخرین وضعیت دریاچه ارومیه با بیان اینکه کار بزرگی در سطح ملی با مشارکت تمام دستگاه‌ها و نهاد‌های دخیل در برنامه‌های احیای دریاچه انجام‌ شده است، گفت : با وجود تحمیل عدم امکان احیای دریاچه طی سال‌های گذشته از سوی برخی کارشناسان در افکار عمومی، با آغاز و پیگیری برنامه‌های ستاد احیا شاهد بازگشت زندگی به دریاچه هستیم.
وی افزود: با عنایت الهی و بارش‌های اخیر و اقدامات ستاد احیا تراز دریاچه ارومیه در تاریخ ۲۰ اردیبهشت به یک هزار و ۲۷۱ متر و ۸۳ سانتی‌متر رسیده که در مقایسه با سال گذشته ۱.۰۵ سانتی‌متر افزایش‌یافته است.
مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: با افزایش بارندگی‌ها طبق پیش‌بینی‌ها حجم آب دریاچه به ۵.۰۳ میلیارد مترمکعب رسیده و این نشان‌دهنده مطلوب بودن روند احیای دریاچه است.
وی ادامه داد: در حال حاضر وسعت دریاچه ۳ هزار و ۱۸۶.۳۶ کیلومترمربع بوده و نسبت به مشابه سال گذشته دریاچه ارومیه ۸۶۳ کیلومترمربع و نسبت به ابتدای مهرماه سال گذشته یک هزار و ۴۶۳ کیلومترمربع وسعت یافته شده است.
وی بیان کرد: افزایش حجم آب دریاچه و پیشروی حجم آب علاوه بر احیای دریاچه تأثیر بسیار بالایی در جامعه داشته و سبب افزایش امید و نشاط مردم شده، به‌طوری‌که در روز‌های اخیر شاهد حضور مردم در کنار دریاچه و اظهار خوشحالی از خوب شدن حال دریاچه هستیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در سروش :
http://sapp.ir/Eazerbaijan.Online

آخرین خبر آذربایجان شرقی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157286400C8c8e888eaf

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی