خبرگزاری دانا/ چگینی در گفت‌وگویی اظهار کرد: دومین مورد اهدای استان قزوین در سال 98از طرف خانواده جوان 37 ساله صورت گرفت و حداقل 3نفر را از مرگ حتمی نجات داد.
وی ادامه داد: این جوان بوئین زهرایی در اثر تصادف با موتورسیکلت دچار مرگ مغزی شد و با ایثارگری خانواده‌اش برای اهدای عضو به بیمارستان امام خمینی(ره) تهران منتقل و کبد و کلیه‌هایش اهدا شد.
مسئول واحد پیوند اعضای معاونت درمان علوم پزشکی قزوین ابراز کرد: علاوه بر سه ارگان بافت‌های این جوان نیز به افراد نیازمند اهدا خواهد شد.
وی عنوان کرد: لازم است در راستای اهدای عضو فعالیت فرهنگی صورت گیرد؛ چراکه اکنون 24هزار نفر در کشور به اعضای اهدایی نیازمند هستند که درصورت فراگیر شدن اهدای عضو بیماران مرگ مغزی این نیاز تامین خواهد شد.
این مسئول تاکید کرد: با اهدای عضو دریافت کننده هیچ هزینه‌ای جهت پیوند و درمان پرداخت نمی‌کند و این موضوع می‌تواند به کاهش هزینه بیماران بویژه د ر بخش کلیه که خرید و فروش صورت می‌گیرد کمک قابل توجهی کند.
وی در پایان گفت: دراستان قزوین نیز حدود 100نفر به پیوند کلیه نیاز دارند و زندگی خود را با زحمت و دیالیز می‌گذرانند؛ اهدای عضو بیماران مرگ مغزی به این بیماران کمک خواهد کرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی