آخرین خبر/ پوشش همراه جاده‌ای در نقاط فاقد پوشش محور‌های دیهوک _ نایبند، طبس _ اصفهان و چاهداشی _ دهسلم تا یک ماه آینده برقرار می‌شود.
استاندار خراسان جنوبی در دیدار با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کمک به رونق تولید و کارآفرینی با توسعه ارتباطاتگزارشی از وضعیت ارتباطی استان ارائه و مشکلات و درخواست های ارتباطی استان و آخرین وضعیت مصوبات سفر قبلی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان که در بهمن1396 انجام شده بود را به وزیر ارائه کرد.
معتمدیان استاندار خراسان جنوبی، توسعه پوشش همراه جاده‌ای در 3محور اصلی دیهوک_نایبند با 28کیلومتر مسیر فاقد پوشش، محور طبس-اصفهان با 15کیلومتر مسیر فاقد پوشش و محور چاهداشی–ده سلم با 21کیلومتر مسیر فاقد پوشش، را خواستار شد که موضوع با قول مساعد آذری جهرمی در دستور کار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفت و مصوب شد توسعه شبکه تلفن همراه در مسیرهای فوق با همکاری استانداری تا یک ماه آینده اجرا شود.
با برقراری پوشش تلفن همراه در این مسیرها، پوشش تلفن همراه در جاده های اصلی استان به بالای 96درصد می رسد.
طرح راه اندازی چرخه تولید تراشه های سیلیکون در خراسان جنوبی با هدف کارآفرینی و استفاده از استعداد بالقوه استان، از دیگر موارد مطرح شده توسط استاندار در این جلسه بود، که مورد استقبال وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفت و مصوب شد جزئیات این طرح بررسی و برای تامین مالی از محل صندوق توسعه ملی به عنوان طرح استراتژیک توسعه استان مراحل لازم را طی کند.
آذری جهرمی با اشاره به برپایی نمایشگاه محصولات فاوای شرکت های ایرانی در افغانستان در چند ماه آینده، این موضوع را فرصت مناسبی برای شرکت های حوزه فناوری اطلاعات به خصوص شرکت های مستقر در استان خراسان جنوبی دانست.
معتمدیان نیز حمایت از شرکت های فناوری اطلاعات و ایجاد شرایط مناسب برای فروش محصولاتشان در بازار افغانستان را نمونه بارز رونق تولید دانست و با اشاره به امتیاز ویژه شرکت های این استان به علت مرز مشترک با کشور افغانستان، برای همکاری در برپایی این نمایشگاه و حضور شرکت های خراسان جنوبی در آن اعلام آمادگی کرد.
همچنین در این جلسه مصوب شد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای بررسی مسائل و افتتاح طرح های ارتباطی و فناوری اطلاعات استان بعد از ماه مبارک رمضان به خراسان جنوبی سفر کند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7