ایرنا/رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی استان بوشهر گفت: استاد سید محمدرضا هاشمی زاده شاعر آئینی و شاعر شقایق های بیرمی اهل خورموج و از چهره ماندگار ادبی این شهرستان صبح امروز به دیار باقی شتافت.
حمید زارعی افزود: استاد سید محمدرضا هاشمی زاده از مدت ها پیش با بیماری دیابت و مشکلات قلبی دست و پنجه نرم می کرد و سرانجام صبح امروز بر اثر سکته قلبی در منزل خود دعوت حق را لبیک گفت.
وی یادآورشد: هاشمی زاده دبیر بازنشسته آموزش و پرورش دشتی و دارای مدرک کارشناسی روان شناسی اجتماعی از دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد جامعه شناسی از دانشگاه شیراز بود.
زارعی ادامه داد: استاد هاشمی زاده نویسنده و پژوهشگر متولد سال 1330 در شهر خورموج بوده و صاحب آثاری چون درنگه، از خاک تا افلاک، سوز و ساز، ساحت سرخ اجابت، شقایق های بیرمی و همصدا با نخل های تشنه است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی افزود: مراسم تشییع این هنرمند هم استانی ساعت 17 فردا (یکشنبه 22 اردیبهشت ماه) از سه راهی گلزار شهدای خورموج برگزار و در قطعه هنرمندان این شهر به خاک سپرده خواهد شد.
وی اضافه کرد: مراسم گرامیداشت این استاد گرانمایه روز دوشنبه صبح و عصر در حسینیه میرزا و ساعت 17 روز چهارشنبه نیز مراسم گرامیداشت از طرف حوزه هنری بوشهر و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی در فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج برگزار خواهد شد.
شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی با 41 هزار نفر جمعیت در 80 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22