ایرنا/ پیمان آل شیخ روز شنبه در گفت و گویی اظهار داشت: عطاری ها مجاز به تجویز داروهای ترکییی نیستند و بر اساس قانون نمی توانند برای درمان بیماران، نسخه بپیچند.
وی افزود: عطاری ها تنها مجاز به عرضه اددویه و گیاهان دارویی با بسته بندی و به صورت تک گیاه هستند و مجاز نیستند گیاهان را با هم آمیخته و به عنوان دارو تجویر کنند.
وی گفت: عطاری ها تنها می توانند داروهای گیاهی را که توسط داروسازی تولید شده، عرضه کنند اما مجاز نیستند آنرا برای درمان بیماری تجویز کنند.
آل شیخ گفت: عطاری ها نباید به مراجعه کننده، برای مصرف گیاه دارویی، مشاوره بدهند اما متاسفانه این کار را انجام می هند و انتظار می رود مراجع قانونی پیگیر این امر باشند.
وی با اشاره به ظرفیت های خراسان شمالی در زمینه تولید گیاهان دارویی اظهار داشت: نبود واحدهای فرآوری گیاهان دارویی از کمبودها و دغدغه های این استان است.
رئیس مرکز تحقیقات فرآورده های طبیعی و گیاهان دارویی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی خراسان شمالی گفت: اکنون تنها یک واحد تولید عرقیات و افشره گیاهان دارویی در شهرستان جاجرم فعالیت دارد.
بر اساس اعلام سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی، 76 واحد عطاری در سطح این استان فعالیت دارند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45