گلستان ما/ سعید حسن پور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امسال برنج، شکر، گوشت مرغ و گوشت قرمز منجمد برای تنظیم بازار در ایام ماه مبارک رمضان در نظر گرفته شده است.
وی بیان کرد: گوشت گرم مرغ با قیمت هر کیلوگرم 11500 تومان توزیع می شود و در برخی نقاط شاهدیم که مرغ پایین تر از این قیمت هم در بازار عرضه می شود.
حسن پور درخصوص توزیع گوشت قرمز منجمد، گفت: توزیع این گوشت بر اساس سهمیه ای که برای استان ها در نظر گرفته می شود، انجام می گیرد. با توجه به اینکه ارز دولتی برداشته شده و ارز نیمایی به گوشت قرمز اختصاص یافته، شاهد ورود بیشتر گوشت قرمز به کشور هستیم که مقداری قیمت داخلی را هم متعادل کرده است. در هفته و ماههای آینده شرایط متعادل تری را خواهیم داشت.
مدیر تنظیم بازار محصولات کشاورزی گلستان با اشاره به افزایش قیمت برنج در بازار، تصریح کرد: در حال حاضر در زمان پایان مصرف برنج تولید شده در سال گذشته هستیم و همواره در این زمان ها افزایش قیمت را داریم.
حسن پور بدون اشاره به افزایش غیرمتعارف قیمت برنج، گفت: به جهت حمایت اقشار آسیب پذیر، با توجه به اینکه استان های شمالی جزو سهمیه برنج وارداتی نبودند ولی این موضوع پیگیری شد و عرضه برنج وارداتی هندی(1121) را در گلستان خواهیم داشت. قیمت هر کیلوگرم برنج وارداتی 7400 تومان است.
مدیر تنظیم بازار محصولات کشاورزی استان درخصوص توزیع شکر، بیان کرد:‌ شکر به اندازه کافی با قیمت هر کیلوگرم 3400 تومان برای مصرف خانوار در نظر گرفته شده است. قیمت های بالاتر و تا بیش از 9 هزار تومانی که در برخی از مراکز خرده فروشی عرضه می شود، مورد تایید ما نیست و باید نظارت ها انجام گیرد و شکر بر اساس همین قیمت مصوب عرضه شود.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar