شبستان/ یکصد و چهل و هفتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر گرگان عصر امروز (شنبه ۲۱ اردیبهشت) با ریاست «علی اصغر یوسفی» برگزار شد.
این جلسه با دستور بررسی لوایح و نامه‌های رسیده دنبال شد و لایحه های شهرداری در خصوص استرداد وجه، حسابرسی سال ۱۳۸۳ شهرداری گرگان، پرداخت بن خوار و بار به نیروهای شرکتی، خرید لوازم پارکی و پایه پرچم، تملک ملک و واگذاری معرض و پرداخت غرامت، فروش یک واحد مسکونی و فروش زمین متعلق به شهرداری مطرح شد.
رسیدگی به لوایح و نامه‌های رسیده شده در صحن شورای اسلامی شهر گرگان در نخستین شنبه ماه مبارک رمضان نسبت به جلسات گذشته با نبض قوی‌تری از سوی شورای شهر گرگان امروز دنبال شد.
البته در این جلسه به موضوعات مختلف از جمله تغییر مکان چهارشنبه بازار و پروژه آفتاب یک پرداخته شد.
پروژه آفتاب یک در روزهای پایانی سال به تصویب شورای شهر گرگان رسید و مورد انتقادات زیادی از سوی شهروندان قرار گرفت.
همچنین دست‌فروشان چهارشنبه بازار نیز از وضعیت پیش آمده در چهارشنبه بازار انتقادات داشتند و در این خصوص پیگیری‌ها از سوی شورای اسلامی شهر گرگان نیز اتفاق افتاده است.
همچنین بلاتکلیفی پروژه فرهنگ‌سرای گرگان و تهاتر پروژه افسران نیز در این جلسه مطرح شد.
در این جلسه «عبدالرضا دادبود»، شهردار گرگان اظهار کرد: در بخش نقدی پروژه روگذر افسران مشکلی نداریم و بسته‌ای از املاک را در اختیار سرمایه‌گذار قرار می‌دهیم و اگر برند شده به صورت تهاتر در اختیار وی قرار خواهد گرفت.
شهردار گرگان ادامه داد: سازمان همیاری به دنبال این است که بسته‌های بیمه‌ها را ارائه کند و بیمه‌های مورد نظر و قیمت‌ها را بیان کنند.
دادبود تاکید کرد: در مورد تلویزیون شهری چند جلسه برگزار شد و مبالغی را برای واگذاری در نظر گرفته شده است و امروز مصوب شده که این تلویزیون شهری را با ۳۰ میلیون تومان واگذار کنیم.
وی افزود: بحث‌های زیادی در مورد طرح آفتاب یک انجام شد و تا پایان سال گذشته در فرمانداری تائید نشده بود و بلاتکلیف باقی مانده است و به مجریان پروژه تعهداتی انجام دادیم.
شهردار گرگان به جابه جایی چهارشنبه بازار اشاره کرد و گفت: درخواست‌هایی برای جابه‌جایی این پروژه در نظر گزفته شده بود.
دادبود گفت: سال‌ها پرونده در مورد فرهنگسرا مفتوح بوده و پرونده آن به قوه قضاییه ارجاع شده و برای بستن این پرونده با ابهاماتی روبه رو شدیم و جلسه‌ای با سازمان بازرسی برگزار شد و مسایل در واحد حقوقی و مالی دنبال می‌شود.
وی افزود: پیوست‌های ترافیکی و بحث‌های اقتصادی در سازمان‌ها و کارگروه های مختلف جلسه برگزار شد و همکاران ما پیگیر آن بودند و مصوبات استانی آن به پایان رسیده و در مراجعه ملی آن را دنبال می‌کنیم.
علی اصغر یوسفی، رئیس شورای اسلامی شهر گرگان گفت: در بسیاری از مسائلی که شهردار اشاره کردند نکاتی وجود دارد که در جلسات فوق‌العاده به آن خواهیم پرداخت.
وی تصریح کرد: تلویزیون شهری در چند ماه چگونه تحویل گرفته شده است و چرا باید شرایط اینچنینی داشته باشد و باید در جلسات بعدی به آن بپردازیم.
ابراهیم جرجانی، عضو شورای اسلامی شهر گرگان تاکید کرد: شهرداری باید نسبت به اتمام پروژه های بزرگ در گرگان اهتمام داشته باشد و همچنین آغاز پروژه‌های بزرگ را نیز باید دنبال کند.
وی تصریح کرد: در گذشته پروژه شهرداری‌ها ۱۳۰ میلیارد تومان بود و امسال به ۳۰۰ میلیارد تومان رسیده است و در افزایش این بودجه نیاز است که پاداش شهرداری‌های مناطق لحاظ شود.
این عضو شورای شهر گرگان به تفویص اختیارات شهردار با توجه به افزایش بودجه تاکید کرد و افزود: کارهای روزمره شهرداری نباید به تعویق بیفتد.
جرجانی به رسیدگی به محورهای ورودی شهر گرگان تاکید کرد و گفت: با توجه به چارک‌های دوبل و مشکلات ترافیکی نیاز است که شهرداری با هماهنگی دستگاه‌های متولی نسبت به ساماندهی این شرایط اهتمام داشته باشد.
همچنین در این جلسه کاظم نژاد، عضو شورای اسلامی شهر گرگان در مورد بازار هفتگی درگیری‌ها ایجاد شده و ساختمان مورد نطر و طرح مهندسی راست‌گرد و پارکینگ ان که چیزی اتفاق نیفتاده و بازاریان چهارشنبه بازر پیگیر آن هستند.
سعید رحیمی، دیگر عصو شورای اسلامی شهر‌گرگان متذکر شد: مشکلاتی برای پیمانکاران خدمات شهری به وجود آمده و با توجه به اینکه با تمامی اعضای شورا مراجعه کردند درخواست داریم به شرایط این پیمانکاران رسیدگی شود.
وی به بحث تهاتر املاک برای روگذر افسران اشاره کرد و گفت: پیمانکار بیان کند این زمین را می‌خواهم و اگر این زمین قیمت بالایی دارد من آن را نمی‌گیرم ولی در قانون تهاتر باید ملک به مزایده گذاشته شود.
این عضو شورای شهر گرگان خاطرنشان کرد: بر اساس قانون یکی از کسانی که می‌تواند در مزایده شرکت کند پیمانکار است و برای شخصی می‌خواهد در مزایده شرکت کند بسته‌های پیشنهادی بیشتری داشته باشیم.
رحیمی تاکید کرد: چند ملک به مزایده گذاشته می‌شود و پیمانکار می‌تواند در مزایده شرکت کند و در صورت برنده شدن مزایده می‌تواند با تهاتر اتمام می‌شود.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی