مهر/رئیس اداره میراث فرهنگی پلدختر با اشاره به اینکه پایه‌های قدیمی پُلِ دختر پس از سیل نمایان شدند، گفت: پایه‌های اصلی این پل پس از آسیب‌هایی که در سیل دید نیازمند به مرمت اساسی است.
علی عزیزی اظهار داشت: پایه‌های قدیمی پل دختر که پس از وقوع سیل در کف رودخانه نمایان شده‌اند و پایه‌های دیگر آن همه ثبت ملی شده است.
وی افزود: قدیمی‌ترین پایه این پل مربوط به دوره ساسانی است و پایه‌های سالم مربوط به پل اصلی است که حدود هزار سال پیش ساخته شده است.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پلدختر گفت: یکی از دلایلی که موجب شد در سه سال اخیر پل دختر تخریب نشود مرمت‌هایی بود که توسط این اداره در سال ۱۳۹۷ روی آن انجام شد.
عزیزی افزود: گرچه در جریان وقوع سیل آسیب جدی به پایه‌های پل دختر وارد شده و نیازمند توجه ویژه مسئولان است.
وی ابراز امیدواری کرد که با تخصیص اعتبارات از منابع حوادث غیرمترقبه و ستاد بحران در سال جاری کارهای مفیدی در زمینه مرمت پل‌های این شهرستان صورت گیرد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پلدختر گفت: در صورت بی تفاوتی و بی توجهی نسبت به مرمت پل‌ها در پلدختر بارندگی‌های پیش رو آنها را تهدید می‌کند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9