ایرنا/ سرهنگ محمود علی فر روز یکشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: مطابق اعلام اداره استاندار گنبدکاووس، تولید و توزیع این بستی که هنوز مجوز نهایی استاندارد را نگرفته است، اقدامی غیر قانونی است.
سرهنگ علی فر اضافه کرد: فعلا با دستور مقام قضایی واحد صنفی توزیع کننده این بستی پلمپ و بستنی ها که ارزش آن حدود 130 میلیون ریال می باشد، به انباری منتقل شده است.
در همین پیوند رییس اداره استاندارد گنبدکاووس نیز به خبرنگار ایرنا گفت: به دنبال اعلام اداره کل استاندارد استان خراسان رضوی مبنی برای جلوگیری از عرضه بستنی فاقد نشان استاندارد با نام 'حصیری سنتی وانیا' در استان گلستان، این اداره نیز مراتب را به تمامی ادارات صنعت، معدن و تجارت شرق استان و مرکز بهداشت گنبدکاووس اعلام کرد.
محسن خسروی افزود: در گشت مشترک بازرسان این اداره با ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس اطلاعات و امنیت انتظامی گنبدکاووس این بستنی ها از سه واحد انبار توزیع سردخانه ای در این شهر کشف و توقیف شد.
وی از شهروندان ساکن در استان گلستان بویژه نواحی شرقی آن درخواست کرد درصورت مشاهده این نوع بستنی حصیری از خرید آن خودداری و مراتب را نیز از طریق پیامک به شماره 3001517 اداره استاندارد گزارش نمایند.
فرمانده انتظامی گنبدکاووس همچنین از دستگیری یک کلاهبردار فراری اهل یکی از شهرهای استان خراسان شمالی، پس از 9 سال در این شهرستان خبر داد و گفت: این متهم فراری که 9 سال قبل در شهر خود اقدام به کلاهبرداری مالی کرده بود، برای فرار از قانون و مجازات، به گنبدکاووس مهاجرت و در این شهر سکونت می گزیند.
وی افزود: ماموران گشت انتظامی گنبدکاووس روز گذشته به این متهم مشکوک که پس از بررسی مدارک شناسایی و با استعلام از پلیس آگاهی، متوجه فراری بودن او می شوند که بلافاصله با هماهنگی مرجع قضایی او را دستگیر می کنند.
سرهنگ علی فر به مبلغ کلاهبرداری این متهم اشاره نکرد اما گفت: فعلا متهم در بازداشت بسر می برد و پس از تحقیقات پلیس، توسط مرجع قضایی برای انتقال یا عدم انتقال آن به استان خراسان شمالی تصمیم گیری می شود.
شهرستان گنبدکاووس با 350 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar