ایسنا/رئیس پلیس فتا استان ایلام در خصوص کلاهبرداری از طریق رسید پستی جعلی هشدار داد و گفت : شهروندانی که خریدهای اینترنتی انجام می‌دهند مراقب این نوع کلاهبرداری باشند.
سرهنگ «علی جمالی» اظهار کرد: خرید و فروش اینترنتی و بانکداری الکترونیکی با هدف سهولت در معاملات و نقل و انتقال مالی بستر مناسبی را برای کسب و کار راه‌اندازی کرده و به سرعت در حال رشد است و استفاده از آن‌ها روز به روز در حال افزایش هستند.
وی با بیان اینکه پیشرفت این حوزه، سودجویان و کلاهبرداران را بر آن داشته که با سوء استفاده از این وضعیت برای رسیدن به اهداف خود از روش‌های جدیدی برای کلاهبرداری استفاده کنند، ادامه داد: در یک روش کلاهبرداری، افراد سودجو با درج آگهی جعلی فروش تجهیزات و وسایل مختلف با مشتریان خود ارتباط برقرار کرده و برای جلب اعتماد آن‌ها در ازای واریز مبلغ بیعانه یک رسید پستی جعلی که از قبل طراحی و تهیه شده است برای خریداران ارسال می‌کنند.
جمالی تصریح کرد: کلاهبرداران پس از واریز وجه توسط خریداران به حساب آن‌ها دیگر نه کالایی ارسال می‌کنند و نه پاسخگو هستند و با این کار ضمن کلاهبرداری مالی باعث بروز مشکلاتی برای شهروندان می‌شوند.
رئیس پلیس فتا ایلام در ادامه با توصیه به شهروندان عنوان کرد: قبل از هرگونه خرید اینترنتی از صحت آگهی منتشر شده یا هویت فروشنده کاملاً مطمئن شوند و مواردی همچون، زمان تحویل کالا، مبلغ، تاریخ، زمان انجام تراکنش و همچنین شباهت رسید پستی با سایر رسیدهای چاپ شده، توسط فروشنده به‌ دقت کنترل شود.
وی گفت: کارشناسان پلیس فتا از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی آماده پاسخگویی به سوالات و گزارشات مردمی هستند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی