ایسنا/ مدیرعامل ستاد دیه استان کرمانشاه گفت: گلریزان به منظور کمک به آزادسازی تعدادی از زندانیان جرائم غیرعمد استان، 23 اردیبهشت مقارن با هفتمین روز ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد. 
بابک ترابی اظهار کرد: این مراسم امسال نیز همانند سالهای گذشته در ماه مبارک رمضان و با حضور جمعی از مسئولین و خیرین استان در هتل پارسیان برگزار می‌شود. 
وی افزود: در جشن گلریزان سال گذشته با جمع آوری 250 میلیون تومان کمک نقدی خیرین نسبت به آزادسازی 22 زندانی جرائم غیرعمد استان اقدام کردیم. 
مدیرعامل ستاد دیه استان همچنین از برنامه ریزی این ستاد برای آزادسازی 200 زندانی جرائم غیر عمد استان در سالجاری خبر داد و گفت: در تلاشیم تا با جذب منابع بیشتر و افزایش میزان تسهیلات قرض الحسنه، امسال تعداد زندانیان بیشتری را آزاد کنیم.
وی با بیان اینکه سال گذشته جمعا 266 فقره پرونده جهت آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد در ستاد دیه استان تشکیل شد، افزود: با پیگیری این پرونده‌ها، توانستیم 159 زندانی جرائم غیرعمد استان شامل 156 مرد و سه زن را آزاد کنیم و رهایی سایر زندانیان مشمول نیز در دست اقدام است. 
ترابی تصریح کرد: از 159 زندانی آزاد شده در سال گذشته 29 نفر از طریق رایزنی هایی که با شکات داشتیم و کسب رضایت آنان، بدون پرداخت وجهی آزاد شدند. 
وی جمع کل بدهی 130 زندانی دیگر را 174 میلیارد و 500 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: از این رقم 47 میلیارد و 700 میلیون ریال را از شاکیان گذشت گرفتیم. تسهیلات بانکی، کمک ستاد دیه استان و کشور، شرکت‌های بیمه، صندوق تامین خسارت بدنی، پذیرش اعسار دادگاه و... نیز از منابع مهم تامین این میزان بدهی بود. 
مدیرعامل ستاد دیه استان عمده افراد آزاد شده را زندانیان مالی، تصادفات، حوادث کارگاهی، صدمات بدنی، مهریه و نفقه اعلام کرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :