ایرنا/رییس هواشناسی قشم گفت: سرعت وزش باد امروز سه شنبه در تنگه هرمز، سواحل جنوب جزیره قشم و جزیره لارک به 40 کیلومتر در ساعت (حدود 22 نات دریایی) می رسد.
محمد کاملی دیرستانی روز یکشنبه افزود: بعد از ظهر امروز در مناطق دریایی جزیره قشم وزش بادهای به نسبت شدید غربی پیشبنی می شود که سبب می شود موج های دریا به بیش از یک متر برسد.
وی ادامه داد: با توجه به افزایش سرعت باد و متلاطم شدن دریا شناورهای سبک تفریحی به ویژه در اسکله های شیب دراز و کندالو وهمچنین شناورهای صیادی از رفت و آمد به محدوده یاد شده خودداری کنند و تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناورهای مسافربری در مسیر جزیره لارک صورت گیرد.
رییس هواشناسی قشم اظهارداشت: این وضعیت در بعد ازظهرهای روزهای دوشنبه و سه شنبه ادامه پیدا می کند.
هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می کنند. این شهرستان 19 اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد.
جزیره قشم با وسعت یک هزار و 500 کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول 135 کیلومتر و عرض میانگین 11 کیلومتر در خلیج فارس گسترده شده است و 300 کیلومتر خط ساحلی دارد.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود یکهزار و 628 کیلومتر مربع وسعت در میان آب های خلیج فارس به موازات ساحل استان هرمزگان گسترده شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121