باشگاه خبرنگاران/مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی گفت: مهاجرت به روستا‌ها در آذربایجان شرقی افزایش یافته است.
بابا پور در جلسه بررسی طرح هادی روستای قَرِه بُرقَع در مراغه گفت: آمار‌ها و ساخت و ساز‌های روستایی نشان از افزایش جمعیت روستایی و مهاجرت از شهر به روستا‌ها است.
وی افزود: براساس سرشماری سال ۹۵ درسال ۴ هزار و ۴۰۰ خانه جدید در روستا‌های استان ساخته شده است.
وی اضافه کرد: در سال ۹۰ تعداد خانه‌های روستایی در استان ۲۸۳ هزار واحد بوده که این تعداد در سال ۹۵ به ۳۰۵ هزار واحد افزایش یافته است.
وی گفت: در کنار رشد جمعیت مهاجرت عامل اصلی افزایش ساخت و ساز خانه در روستا‌ها است.
کرمی مدیرکل دفتر امور روستایی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: افزایش جمعیت در روستا‌ها نباید عامل تخریب باغ‌ها و عرصه‌های منابع طبیعی برای ساخت خانه باشد.
کرمی افزود: توسعه طرح هادی روستا‌ها باید زیر نظر بنیاد مسکن و براساس مطالعه و برنامه ریزی مشاوران این نهاد انجام شود تا روستا‌ها بی رویه توسعه نیابد.
معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه نیز گفت: روستای قَرِه بُرقَع در نزدیکی شهر مراغه قرار گرفته و سرریز جمعیت شهر برای سکونت به این روستا مهاجرت می‌کنند.
حمید شکری با بیان اینکه توسعه طرح هادی روستای قَرِه بُرقَع نزدیک به شش سال بلاتکلیف است افزود: با افزایش جمعیت این روستا توسعه طرح هادی آن ضروری است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در سروش :
http://sapp.ir/Eazerbaijan.Online

آخرین خبر آذربایجان شرقی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157286400C8c8e888eaf

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی