شبستان/ معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: پیش بینی می شود با بارش های خوب در سال زراعی جاری از ۳۷۵ هزار هکتار زمین زیر کشت گندم در استان، بیش از ۷۵۰ هزار تن گندم برداشت شود.
اکبر کرامتی، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: بارندگی های اخیر باعث افزایش محصول در مزارع زیر کشت گندم شده است و امسال تولید گندم در سطح کشور بیش از نیاز داخل بوده و نگرانی از بابت گندم نخواهیم داشت.
وی افزود: 375 هزار 395 هکتار از زمین های زراعی استان زیر کشت گندم رفته است که با بارش های خوب شاهد سطح سبز مطلوبی هم در مزارع گندم آبی و هم در مزارع گندم دیمی هستیم.
این مسئول گندم را محصولی استراتژیک عنوان کرد و اظهار داشت: به منظور علمی کردن صنعت کشاورزی در افق پنج ساله ایران با موسسه تحقیقاتی ایکاردا همکاری آغاز شده است که در 3 شهرستان بوکان، نقده و شاهین دژ و در سطح 19 هزار هتکار از اراضی این شهرستان ها محصولاتی همچون گندم، جو و نخود کشت شده است.
کرامتی ادامه داد: پیش بینی می شود با بارش های خوب در سال زراعی جاری از 375 هزار هکتار زمین زیر کشت گندم در استان، بیش از 750 هزار تن گندم برداشت شود.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی تصریح کرد: در هیات دولت برای سال 98 قیمت خرید تضمینی گندم 17 هزار ریال تعیین و ابلاغ شده است که در آذربایجان غربی 600 هزار تن از گندم های کشت شده در استان خرید تضمینی خواهند شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b