اقتصاد نیوز/ رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به هدف‌گذاری افزایش ۵ میلیونی مسافران خطوط مترو گفت: تنها ۲۱۷ واگن از ۱۳۰۰ واگن موجود در کشور ساخته کشور‌های خارجی است.
محسن هاشمی رفسنجانی در پایان صد و چهلمین جلسه شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه عمده بحث امروز در صحن مربوط به اساسنامه شورایاری‌ها بود، اظهار کرد: این اساس‌نامه در گذشته تهیه شده بود و ما به این نتیجه رسیدیم که برخی از بند‌ها باید تغییر کند. به همین دلیل ۱۲ نفر از اعضا طرح دوفوریتی‌ای را به هیأت رئیسه اعلام وصول کردند و اجباراً طرح باید به صورت دوفوریتی بررسی می‌شد.
وی با بیان اینکه تمام پیشنهاد‌ها به دلیل کمبود وقت بررسی نشد، گفت: تعدادی از اصلاحات باید در جلسه آینده انجام شود.
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به برخی از مشکلات در برگزاری انتخابات شورایاری‌ها عنوان کرد: در مورد برگزاری انتخابات شورایاری‌ها سازمان بازرسی کل کشور مخالفت خود را اعلام کرده است و از گذشته تا به امروز هر بار این اعتراض به نوعی حل شده است. البته از آن جا که در چهار دوره شاهد برگزاری انتخابات بودیم تصمیم بر این شد تا این موضوع ادامه پیدا کند.
به گفته هاشمی برای اصلاح ایرادات اعلام شده از سوی سازمان بازرسی کل کشور، شورای عالی استان در حال پیگیری است تا از طریق لایحه‌ای از سوی دولت موضوع را حل و فصل کند.
رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به سؤالی درباره جمع‌آوری پل گیشا توضیح داد: تا آنجایی که مطلع هستم اول قرار بود زیرگذر آماده شود تا پس از آن روگذر جمع‌آوری شود. اگر اختلالی وجود داشته باشد این موضوع برای چند روز خواهد بود و ترافیک رفع خواهد شد.
وی در پاسخ به سؤالی درباره طرح شهردار تهران برای این پل گفت: آقای حناچی برای این پل طرحی داشتند که باید جزئیات این طرح را خودشان مطرح کنند.
هاشمی در ادامه در پاسخ به سؤالی درباره علت بازدید از کارخانه واگن‌سازی تهران توضیح داد: این بازدید به جهت فعال کردن مترو با هدف افزایش جابجایی دو میلیون مسافر به هفت میلیون نفر است که در این راستا موضوع ساخت واگن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. با توجه به اینکه عده‌ای از دوستان تازه به شهرداری وارد شده‌اند پیشنهاد دادم تا بازدیدی از کارخانه واگن‌سازی به عمل آید.
رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: از ۱۳۰۰ واگن فعال در کشور تنها ۲۱۷ واگن از خارج به ایران وارد شده است و مابقی از کارخانه واگن‌سازی تهران آمده‌اند. پس از این بازدید افرادی که با ما همراه بودند تحت تأثیر عملکرد کارخانه قرار گرفتند.
هاشمی در پاسخ به سؤالی درباره آخرین وضعیت شکایت پلیس راهور از شهرداری تهران گفت: موضوع مربوط به سال گذشته است و «کَل‌کَل» میان آن‌ها همچنان ادامه دارد.
وی در پاسخ به سؤالی درباره افزایش نرخ تاکسی‌ها توضیح داد: متوسط افزایش قیمت نرخ تاکسی‌ها در هر خط ۲۰ درصد بوده است، اما ممکن است برخی از خطوط افزایش قیمت بیشتری داشته باشند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/tehran_today_
آخرین خبر تهران در سروش :
http://sapp.ir/Tehranakhbar
آخرین خبر تهران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/133431296C42fac08651