فارس/ فرمانده پلیس‌راه آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه اغلب تصادفات در ساعات ۱۴ تا ۲۰ شب رخ می‌دهد، گفت: ۶۹ درصد تصادفات جاده‌ای در آذربایجان‌غربی متعلق به خودروهای سواری است.
سهم ۶۹ درصدی خودروهای سواری در تصادفات جاده‌ای آذربایجان‌غربی
به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، نخستین جلسه کمیسیون ایمنی حمل و نقل آذربایجان‌غربی در سال جاری به ریاست پیمان آرامون سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌غربی، علی سعیدی فرمانده پلیس‌راه، ارسلان شکری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و ابراهیم مبارک‌قدم مدیرکل راه و شهرسازی استان و جمعی دیگر از مسؤولان و کارشناسان مربوطه در استانداری برگزار شد.
علی سعیدی فرمانده پلیس‌راه آذربایجان‌غربی در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از آمار تصادفات در سال گذشته و طرح نوروزی امسال اظهار کرد: بیشترین تصادفات جاده‌ای بین ساعات ۱۴ تا ۲۰ شب رخ داده و ۶۹ درصد تصادفات نیز متعلق به خودروهای سواری بوده است.
لزوم حضور مستمر نیروهای پلیس‌راه و راهداری در جاده‌های آذربایجان‌غربی
سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری آذربایجان‌غربی در این جلسه اظهار کرد: لازم است در بحث کاهش تصادفات و فوتی‌ها اقدامات و راهکارهای عملی در سریع‌ترین زمان و به صورت اورژانسی انجام شود و برای این منظور نیاز است تا نیروهای پلیس‌راه و راهداران حضور مستمری در محورهای مواصلاتی به ویژه نقاط پرتصادف داشته باشند.
پیمان آرامون با اشاره به لزوم جدی گرفتن موضوع معاینات فنی وسایط نقلیه افزود: جلسات کمیسیون ایمنی حمل و نقل برای بررسی بیشتر مشکلات ایمنی و یافتن راهکارهای عملی به صورت تخصصی محور به محور در شهرستان‌ها نیز تشکیل شود.
کاهش ۲۸ درصدی تصادفات در طرح نوروزی آذربایجان‌غربی
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی هم در این جلسه به گزارش عملکرد این اداره‌کل در سال گذشته و طرح نوروزی سال جاری پرداخت و عنوان کرد: در طرح نوروزی امسال تعداد تصادفات فوتی با وجود افزایش تعداد فوتی‌ها اما در مجموع تصادفات ۲۸ درصد کاهش داشته است.
ارسلان شکری ادامه داد: ۶۸ باب راهدارخانه، ۶۰۰ نفر پرسنل، ۵۲۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری، ۲۰ اکیپ راهداری، بیش از ۳۰۰ تن آسفالت برای چاله پرکنی محورها، بیش از ۸۰۰ کیلومتر خط‌کشی انواع محورها و ۶۰۰ کیلومتر پاک‌سازی و تسطیح و رگلاژ محورها از مهمترین اقدامات این اداره کل در طرح نوروزی بوده که در ادامه طرح زمستان در استان انجام گرفت.
وی تصریح کرد: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی در طرح نوروزی سال جاری علاوه بر ارائه خدمات در استان در دو استان لرستان و ایلام نیز با توجه به وقوع سیل و تخریب محورهای این استان‌ها مشغول امدادرسانی و عملیات راهداری بود.
توسعه ۱۳۰ کلیومتری راه‌های آذربایجان‌غربی
ابراهیم مبارک قدم مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی هم در این جلسه با اشاره به توسعه نزدیک به ۱۳۰ کیلومتر از انواع راه‌ها در استان در طی سال گذشته و سال جاری گفت: توسعه این راه‌ها در کنار حذف قوس‌ها، اصلاح شیب‌ها و ایجاد تونل‌ها نقش به سزایی علی‌الخصوص در کاهش تصادفات رخ به رخ خواهد داشت.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b