ایسنا/ امیدوار در گفت و گویی با اشاره به اینکه زمانیکه هر کالایی در بازار به صورت چند نرخی ارائه شود به طور قطع در آن فساد نیز ایجاد خواهد شد، گفت: گوشت نیز یکی از کالاهایی است که در بازار به صورت چند نرخی ارائه می شود و تفاوت قیمت میان گوشت گرم و منجمد قرمز در این استان حدود 50 هزار تومان است که رقم بالایی است.
وی افزود: در وهله نخست برای اینکه بتوان دست دلال ها را از این بازار کوتاه کرد سامانه جامعی را طراحی کردیم که به افراد سرپرست خانوار و فقط با ارائه کارت ملی گوشت قرمز تحویل داده شود اما از آنجاییکه این سامانه به سامانه هدفمندی یارانه ها متصل نبود امکان تشخیص اینکه شخص سرپرست خانوار است و یا خیر، وجود نداشت.
امیدوار ادامه داد: در نتیجه مشاهده می شد که خانواده هایی بودند که تمامی اعضای خانواده با ارائه کارت ملی برای خرید گوشت در مراکز توزیع حاضر می شدند.
وی اظهار کرد: اما چند روزی است که شرایط توزیع گوشت را به منظور کوتاه کردن دست دلال ها سخت کرده ایم بطوریکه متقاضیان گوشت علاوه بر ارائه کارت ملی باید شناسنامه خود را به منظور اینکه افراد سرپرست خانوار هستند و یا خیر، را نیز باید ارائه دهند.
این مقام مسئول بیان کرد: با اجرای این طرح مشاهده کردیم که سر و صداهایی از اطراف بلند می شد و این افراد اشخاصی بودند که توسط دلال ها تحریک می شدند اما بر پافشاری های خود ادامه دادیم.
وی با بیان اینکه سرپرست خانوارها هر دو ماه می توانند گوشت تنظیم بازار را دریافت کنند، خاطرنشان کرد: از سوی دیگر مگر میزان مصرف گوشت قرمز توسط مردم این استان چقدر است که شاهد سر و صدا باشیم.
رئیس اتاق اصناف خراسان شمالی در ادامه گفت: علاوه بر آن از نیروی انتظامی تقاضا شده است تا مامورانی نیز به منظور جلوگیری از بروز هر مشکلی در اختیار قرار داده شوند که این امر نیز در کارگره تنظیم بازار مصوب شد.
وی افزود: تاکنون چندین مرتبه ماموران نیروی انتظامی مشاهده کرده اند که دلال ها در فاصله چند متری محل توزیع گوشت در حال قیمت دادن به افراد برای خرید گوشت تنظیم بازار هستند.
امیدوار ادامه داد: علاوه بر آن گشت های ویژه نظارتی که در آن دامپزشکی، صمت و ... حضور دارند نیز فعال شده که این گشت ها بر کبابی، رستوران و ... نظارت دارند و در صورت مشاهده هر گونه گوشت قرمز منجمد با آن برخورد ویژه خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: بهترین روش برای حل مشکل گوشت قرمز تک نرخی کردن آن و یا ارائه کالا برگ های الکترونیکی به سرپرست خانوار است که از این طریق گوشت تنظیم بازار به آن ها تعلق گیرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45