ایرنا/ علی اصغر جلالوند روز یکشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: محموله گوشت غیرمجاز در یک دستگاه خودرو نیسان سردخانه دار و بدون داشتن گواهی بهداشتی حمل می شد که پس از بازرسی توقیف شد.
وی افزود: پس از ضبط و توقیف این محموله، راننده نیسان به مراجع قضایی معرفی و گوشت غیرمجاز تا تعیین تکلیف به اداره دامپزشکی دامغان منتقل شد.
جلالوند ادامه داد: بازدیدهای بازرسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی از واحدهای عرضه فرآورده های خام دامی در شهرستان، به صورت دوره ای انجام و واحدهای متخلف شناسایی و برابر قوانین و ضوابط با متخلفان برخورد می شود.
وی تصریح کرد: تخلف در حمل، نگهداری و بسته بندی مواد دامی منجر به خطر افتادن سلامت و بهداشت عمومی جامعه خواهد شد.
جلالوند گفت: گوشت های عرضه شده در قصابی ها باید در کشتارگاه تحت نظارت دامپزشکی تهیه و قبل، حین و بعد از کشتار بازرسی و کنترل شود.
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دامغان از شهروندان خواست که از خرید گوشت بدون مهر در قصابی ها به دلیل کنترل و پیشگیری از بیماری های مشترک بین انسان و دام خودداری کنند.
همشهریان در صورت مشاهده موارد مشکوک در زنجیره تولید تا عرضه فرآورده‌های خام دامی، مراتب را با تماس با اداره دامپزشکی شهرستان و یا سامانه اطلاع رسانی 1512 اداره کل دامپزشکی استان سمنان اطلاع رسانی کنند.
شهرستان دامغان در فاصله 115 کیلومتری شرق مرکز استان سمنان و بیش از 94 هزار نفر جمعیت دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c