صدا و سیما/ رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ساوه گفت: بارش های سیل آسای فروردین امسال، 462 واحد مسکونی شهری و روستایی را در این شهرستان تخریب کرد.
کریمی با بیان اینکه ۶۰ روستا در این شهرستان از سیلاب خسارت دیدند که بیشتر آنها در بخش نوبران قرار دارند. افزود: بازسازی واحدهای مسکونی تخریب شده از سیلاب در ساوه ۳۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
وی گفت : به منظور بازسازی واحد‌های مسکونی تخریب شده از سیلاب محدودیت پرداخت منابع مالی از طریق ارایه تسهیلات وجود ندارد.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ساوه گفت: تاکنون تنها 100 نفر از صاحبان ۴۶۲ واحد مسکونی آسیب دیده از سیلاب ساوه اقدام به تشکیل پرونده کرده اند و نیاز است که در این زمینه شوراها و دهیاری های مناطق خسارت دیده راهنمایی های لازم را به مردم داشته باشند تا هرچه سریعتر در بنیاد مسکن پرونده تشکیل دهند.
کریمی گفت: چنانچه پرونده های مربوط به خسارت دیدگان در زمان مقتضی تشکیل شود، عملیات اعطای تسهیلات و بازسازی واحدهای آسیب دیده از اوایل خرداد آغاز می شود.
در سیلاب فروردین امسال بیش از 400 میلیارد ریال خسارت به حوزه های مختلف و زیرساخت های شهرستان ساوه از جمله منازل مسکونی، پل ها و تاسیسات و بخش کشاورزی وارد شد.
سیلاب اخیر به چهار هزار واحد مسکونی شهری و روستایی استان مرکزی خسارت وارد کرد.



همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی