تسنیم/استاندار زنجان گفت: استان زنجان جزء سه استان نخست که بالاترین میزان خسارت سرمازدگی را دیده است معرفی شده است.
فتح الله حقیقی امروز در نوزدهمین جلسه هماهنگی مدیریت بحران اظهار داشت: براساس نامه زده شده به وزیر کشور، استان زنجان بیشترین میزان خسارت سرمازدگی را دیده است.
وی با بیان اینکه ستادی در خصوص جبران خسارت‌های وارده بر اثر سیل در کشور تشکیل شده است، افزود: مشابه این ستاد و کمیته‌ها باید در سطح استان نیز دایر شود.
استاندار زنجان با اشاره به اینکه باید اولویت‌های جبران خسارت در کمیته‌ها مشخص شود، بیان کرد: از ناحیه استانداری طبق دستور ستاد بحران، در قبال وظیفه‌ای که بر عهده وزارتخانه‌های دیگر که در شرح وظایف آن ارگان نیز آورده شده است، بودجه‌ای داده نمی‌شود.
وی با تاکید براینکه باید اولویت‌های پرداخت، در ستاد بومی شود، افزود: اگر وظیفه استانداری نیست، مکتوب به وزراتخانه اعلام شود.
حقیقی ادامه داد: بخش خسارت بسیار مهمی وجود دارد که اصل آن باید تامین شود و با توجه به اینکه از منابع امکان تامین آن وجود ندارد، لذا باید با وزارتخانه مکاتبه در این زمینه صورت گیرد.
ساماندهی حریم رودخانه
استاندار با اشاره به اینکه حریم رودخانه‌ها لازم است که سامان داده شود، افزود: در جلسه هفته آینده لازم است که در این زمینه تصمیم‌گیری شود.
وی با بیان اینکه در مورد تعیین تکلیف و طراحی بندها و سدهای خاکی زده شده، جلسه‌ای ترتیب داده شود چرا که مسئولیت این سدهای خاکی به شورا داده شده است، در حالی که این کار در تخصص شورا نیست، گفت: لازم است که امور آب روستا این موارد را برعهده بگیرد و تعصب سازمانی کنار زده شده است.
حقیقی از این موضوع که برخی از سدها طرح امنیتی ندارد خبر داد و گفت: امور آب منطقه‌ای باید سد را جهت پیشگیری از ایجاد مشکل کنترل کند و استانداری وظیفه کنترل مناطق پیرامون سد را دارا است.
استاندار افزود: افرادی که در حریم رودخانه قرار گرفته‌اند باید مجازات شوند، در حالی که به آنها خسارت پرداخت می‌شود.
وی با اشاره به اینکه دستگاه‌های دولتی و تاسیسات دولتی و موارد شخصی که در حریم رودخانه ساخت و ساز کرده‌‌اند، این امر تخلف محسوب می‌شود، بیان کرد: باید نسبت به جابه‌جایی آنها اعلام شود و مدیریت بحران باید این موارد را لحاظ کند.
وی گفت: مجموعه هواشناسی از بضاعت عامی خوبی برخوردار هستند و باید امکانات هواشناسی استان زنجان نسبت به کشور بررسی شده و در صورت لزوم تجهیز شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی