باشگاه خبرنگاران/مدیر کل ثبت احوال استان کرمان با اشاره به اینکه نرخ رشد جمعیت در استان کرمان ۱ و ۳۲ درصد است، گفت: شاهد کاهش ۸ صدم درصدی در این زمینه هستیم.
حسین زین الصالحین با بیان اینکه جمعیت استان کرمان در حال حاضر سه میلیون و ۲۵۳ هزار نفر است، گفت: ۵۱ درصد این افراد را مردان و ۴۹ درصد را زنان تشکیل می‌دهند.
وی با اشاره به اینکه استان کرمان رتبه نهم کشور از حیث جمعیت است افزود: در حال حاضر با کاهش جمعیت مواجه شده‌ایم و ضرورت دارد براساس پنجره جمعیتی استان اقدامات لازم انجام شود.
زین الصالحین با تاکید بر لزوم فرزندآوری اظهار کرد: براساس پنجره جمعیت استان کرمان چهار دهه برای حفظ جمعیت پویا و جوان فرصت داریم.
مدیر کل ثبت احوال استان کرمان با اشاره به اینکه نرخ رشد جمعیت در استان کرمان ۱ و ۳۲ درصد و در کشور ۱و۲ درصد است، افزود: این در حالیست که سال گذشته این آمار در استان کرمان ۱و ۴دهم بوده است و شاهد کاهش ۸ صدم درصدی در این زمینه هستیم.
وی تصریح کرد: بیشترین نرخ رشد جمعیت مربوط به رودبار جنوب و کمترین نرخ هم مربوط به بردسیر است.
وی ادامه داد: برنامه ریزی‌های خاص متناسب با ظرفیت‌های استان کرمان انجام شده و در این خصوص یک همایش برگزار می‌شود.
زین الصالحین از انجام اقدامات فرهنگی برای فرزندآوری بیشتر خبر داد و افزود: فرزند بیشتر آرامش و آسایش ببیشتری برای خانواده به همراه دارد.
وی گفت: با ادامه رویه کنونی در سال ۱۴۲۵ جمعیت زیر ۱۵ سال با جمعیت کهنسال یکسان خواهد شد و دیگر نیروی جوان برای حفظ کشور، اداره مجموعه مدیریتی و حضور در سطوح مختلف اجتماع نداریم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی