باشگاه خبرنگاران/رئیس پلیس فتا استان کرمان با اشاره به سرقت اطلاعات بانکی ثبت نام کارت سوخت المثنی از طریق سایت‌های جعلی به شهروندان هشدار داد.
سرهنگ امین یادگار نژاد گفت: اخیرا سود جویان با طراحی سایت‌های جعلی یا با طراحی اپلیکیشن‌هایی مشابه و جعلی دولت همراه و یا با سامانه‌های پیامکی مختلف با مضمون آخرین مهلت ثبت نام کارت سوخت و با دریافت کارمزد ۲۰ هزار ریالی قصد به سرقت بردن اطلاعات بانکی شهروندان را دارند.
این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: سایت https://www.niopdc.ir متعلق به پورتال اطلاع رسانی شرکت فرآورده‌های نفتی است که کلاهبرداران با جعل این سایت و هدایت آن به درگاه پرداخت جعلی اقدام به برداشت مبالغی از حساب شهروندان می‌کنند.
وی گفت: برخی از شهروندان در هنگام ثبت نام به آدرس سایت توجه نکرده و با جستجو از طریق موتور‌های جستجو و یا رفتن به لینک‌هایی که در دیگر سایت‌ها ارائه شده و با ثبت اطلاعات در سایت‌های جعلی در دام سودجویان سایبری گرفتار می‌شوند.
یادگار نژاد این شگرد مجرمانه را فیشینگ عنوان کرد و در توصیه به شهروندان تاکید کرد: به منظور دریافت نسخه اصلی اپلیکیشن مربوطه به مارکت‌های معتبر و داخلی مراجعه کرده و از مراجعه به سایر منابع خودداری کنند.
وی با اشاره به احتمال سوء استفاده کلاهبرداران سایبرى از متقاضیان کارت سوخت تصریح کرد: شهروندان گرامى با توجه به اعلام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی براى ثبت نام کارت سوخت از یکی از سه روش ذیل استفاده کرده و از رفتن به سایر سایت‌ها و دانلود اپلیکیشن‌های مختلف خودداری کنند.
۱. روش اول ثبت‌نام مالکان خودرو یا موتورسیکلت فاقد کارت سوخت با مراجعه حضوری به دفاتر پلیس+۱۰ و با ارائه مدارک لازم طبق ضوابط جاری اقدام کنند.
۲. روش دوم مراجعه به سامانه خدمات دولت همراه به‌نشانی www.mob.gov.ir و ورود به گزینه درخواست کارت سوخت المثنی و ثبت اطلاعات است که ثبت اطلاعات در این سامانه رایگان است.
۳. روش سوم نیز دریافت و نصب رایگان اپلیکیشن خدمات دولت همراه و ورود به گزینه درخواست کارت سوخت المثنی است.
نسخه‌های Android و IOS این اپلیکیشن از چهار منبع قابل دریافت است.
• سامانه خدمات همراه دولت (mob.gov.ir)
• ایران اپس (iranapps.ir)
• کافه‌بازار (cafebazaar.ir)
• اپ‌استور (appstore.ir)
این مقام مسئول در خاتمه سخنانش بیان داشت‌: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش‌های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویداد‌های سایبری را از این سایت دریافت کنند، همچنین شماره تماس ۲۴۶۰۳، ۲۱۸، ۰۳۴ به صورت شبانه آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی