شهر خبر/سارق حرفه‌ای که در ۳۵ سرقت خانه در غرب تهران ۳ میلیارد به جیب زده بودند دستگیر شدند.
سرهنگ کارآگاه خیرالله دولتخواه رییس پایگاه ۵ پلیس آگاهی تهران گفت: پرونده ای از کلانتری ۱۳۹ مرزداران با موضوع سرقت خانه از ۳ واحد مسکونی در یک ساختمان به طور همزمان به این پایگاه ارجاع شد که سارقان با تخریب در ورودی واحدها و قفل آنها وارد واحد مسکونی شده بودند و تعدادی وجوه نقد و طلا و جواهرات و اشیاء قیمتی را از خانه ها به سرقت برده و پا به فرار گذاشته بودند.
وی افزود: پس از ارجاع پرونده به پایگاه ۵ پلیس آگاهی تهران بزرگ و بررسی مختلف این ماجرا مشخص شد که سرقت ها توسط چندسارق به طور همزمان با همکاری یک خانم انجام شده است.
وی افزود: با ارجاع پرونده های مشابه دیگری به این پایگاه تحقیقات میدانی ادامه و تا اینکه ماموران موفق شدند چهره متهم اصلی پرونده را مورد شناسایی قرار دهند.
سرهنگ دولت خواه با اشاره به اینکه مخفیگاه متهم در اسلامشهر مورد شناسایی قرار گرفت، بیان داشت: با هماهنگی مقام قضائی تیمی برای دستگیری متهم اعزام و پس از مراقبت های ویژه از مخفیگاه وی، ماموران پایگاه ۵ موفق شدند سارق را پس از خروج از مخفیگاهش در حالی که سوار بر خودروی سواری اش بود، دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کنند.
این مقام انتظامی با بیان اینکه با دستگیری متهم اصلی پرونده سایر همدستان وی نیز در عملیات های جداگانه ای مورد شناسایی و دستگیری قرار گرفتند، گفت: تا کنون ۹ همدست متهم که یکی از آنان یک خانم است دستگیر و تحت بازجوئی اولیه قرار گرفته اند.
سرهنگ دولتخواه اظهار داشت: در بررسی جزئیات پرونده مشخص شد که سارقان پس از سرقت طلاجات ، وجوه نقدی و اشیاء قیمتی را به ۲ مالخراموال مسروقه در همان منطقه اسلام مشهر می فروختند که در گام بعدی مالخران اموال مسروقه نیز دستگیر شده اند.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه متهمان به ۳۵ فقره سرقت با همکاری یکدیگر اعتراف کرده اند، افزود: کارشناسان ارزش ریالی وسایل سرقتی را ۳۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند.
رئیس پایگاه پنجم پلیس پایتخت افزود: ۲۵ تن از مال باختگان مورد شناسایی قرار گرفته اند و متهمان طبق دستور مقام قضائی برای کشف سایر جزئیات پرونده در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت قرار دارند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/tehran_today_
آخرین خبر تهران در سروش :
http://sapp.ir/Tehranakhbar
آخرین خبر تهران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/133431296C42fac08651