خبرگزاری دانا/ محمد رضا آذربایجانی در گفت‌وگویی اظهار کرد: در بازدید بازرسان اداره دامپزشکی شهرستان تاکستان از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی و بعد از احراز تخلف 3 باب قصابی با تشکیل پرونده به حوزه قضایی بخش ضیاء آباد معرفی شد.
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تاکستان اذعان کرد: با همکاری حوزه قضایی بخش مذکور طی همان روز دستور پلمپ هر 3 واحد صادر و قصابی‌های متخلف پلمپ شده و تحت تعقیب کیفری قرار گرفت.
وی عنوان کرد: دام‌هایی که خارج از کشتارگاه و در شرایط غیر بهداشتی ذبح و عرضه می‌شوند علیرغم ظاهر سالم می‌توانند بیماری‌های مهلک از جمله سل، تب کریمه -کنگو، تب مالت، هاری و انواع بیماری‌ها و سرطان‌های مختلف را به انسان منتقل کنند.
این مسئول بیان کرد: این نظارت و کنترل فقط توسط کارشناسان و بازرسان بهداشتی دامپزشکی مستقر در کشتارگاه های تحت پوشش دامپزشکی از طریق بازرسی قبل از کشتار ( دام زنده ) و بعد از کشتار ( لاشه دام و امحاء و احشاء ) قابل انجام و رد یابی خواهد بود.
وی در پایان از شهروندان درخواست کرد: در صورت مشاهده هر گونه لاشه بدون مهر و لیبل بهداشتی از خرید آن خودداری نموده و موضوع را از طریق شماره تماس 35225707-028 و یا شماره چهار رقمی 1512 و یا سامانه پیامکی 50001512به اطلاع اداره دامپزشکی شهرستان تاکستان برسانند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی