صدا و سیما/ساخت دهکده خرمای شرق کشور برای استان های کرمان و سیستان و بلوچستان در بم آغاز شد.
فرماندار بم گفت: این دهکده در مساحت 40 هکتار و با ساخت چهل واحد پیشرفته با اعتبار 160 میلیاد تومان تسهیلات و همچنین 40 میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی با اشتغال زایی 4 هزار و 800 نفر ایجاد می شود .
شسهوار پور از استقبال بخش خصوصی خبر داد و افزود: 40 نفر از بزرگترین صادر کنندگان خرما بعنوان بخش خصوصی 40 میلیارد تومان را برای ساخت دهکده پرداخت کردند و همچنین مقر رشد 160 میلیارد تومان تسهیلات دیگر این طرح نیز از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی توسط این صادر کنند گان تامین شود .
وی گفت: با توجه به استقبال بخش خصوصی پیش بینی می شود ظرف یکسال آینده این دهکده به بهره برداری برسد .
معاون توسعه مناطق محروم ریاست جمهوری در این مراسم با قدردانی از مسئولان و حمایت دستگاه های مختلف گفت: این دهکده به عنوان پایانه صادراتی خرمای کشور تبدیل می شود و صنعت فراوری و بسته بندی به صورت متمرکز تکمیل و مشکلات قبلی خرما داران در زمینه های مختلف بر طرف می شود .
دکتر امید این طرح را در افزایش تولید و بالا بردن بهره وری و تولید خرما در شرق کشور موثر خواند و گفت: این دهکده 500 هزار کشاورز در شرق کشور استان کرمان و سیستان و بلوچستان را پوشش می دهد .
معاون توسعه ومناطق محروم ریاست جمهوری افزود: در این طرح از اعتبارات اشتغال پایدار روستایی و منابع ارزان قیمت به صورت متمرکز استفاده می شود .
شهرستان بم با تولید سالانه 200 هزار تن تولید خرمای مضافتی بهترین خرمای کشور و جهان را داراست.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی