فارس/رئیس اداره راه و ترابری پاوه گفت: ارتفاع برف در گردنه تته در مسیر پاوه مریوان به بیش از 50 سانتیمتر رسیده است.
ابراهیم شهریاری امروز اظهار کرد: بارش برف که از شب گذشته در شهرستان پاوه آغاز شده با شدت ادامه دارد و ارتفاع برف در گردنه تته تا صبح امروز به بیش از 50 سانتیمتر رسیده است.
وی گفت: چهار اکیپ برف‌روبی و راهداری زمستانی مستقر در پاوه، سریاس، سه راهی شهدای نودشه و مرخیل از شب گذشته اقدام به برف‌روبی و بازگشایی مسیرهای ارتباطی شهرستان کرده‌اند و در حال حاضر همه راه‌های ارتباطی شهرستان پاوه به استثنای محور پاوه مریوان باز بوده و رفت و آمد در آن‌ها جریان دارد.
رئیس اداره راه و ترابری پاوه در خصوص بسته شدن محور پاوه مریوان به مدت چند ماه در زمستان نیز افزود: اداره راه مشکلی در برف‌روبی مسیر ندارد و تمام امکانات این کار را در اختیار دارد ولی نگرانی ما وجود مه شدید در مسیر ارتفاعات تته در فصل زمستان است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه هنوز کارهای زیادی برای رفع نقاط حادثه‌خیز این مسیر باید انجام شود ترجیح می‌دهیم مسیر در ماه‌های بهمن و اسفند مسدود بماند و مسافران از مسیرهای جایگزین استفاده کنند تا حادثه ناگواری برای هموطنان روی ندهد.
شهریاری به رانندگانی که قصد تردد در محورهای شهرستان پاوه‌ را دارند توصیه کرد: وسایل نقلیه خود را به زنجیر چرخ و دیگر لوازم‌ ایمنی مجهز کرده و با احتیاط رانندگی کنند.
گفتنی است؛ بارش برف که از روز گذشته در شهرستان پاوه آغاز شده موجی از شادی را برای مردم و کشاورزان به ارمغان آورده است.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34