ایمنا/عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری و مامایی اصفهان با بیان اینکه شیوع بیماری ام اس در بین خانم ها دو تا سه برابر آقایان است، گفت: این بیماری در جهان در حال افزایش است و در ایران و کلانشهرهایی مثل تهران، اصفهان، شیراز و تبریز شیوع بیشتری نسبت به دیگر شهرها دارد.
شهلا ابوالحسنی با اشاره به اینکه بیماری ام اس یک بیماری مزمن سیستم عصبی است و متاسفانه شیوع آن در بین جوانان زیاد است، اظهار کرد: این بیماری در اثر اختلالاتی بروز می کند و بعد از اختلالات تورماتیک ناشی از ضربه و تصادفات این اختلال در بین جوانان بسیار شایع است.
عضو هئیت علمی دانشکده پرستاری و مامایی اصفهان گفت: مدرسه آموزش پرستاری بیماری ام اس به جامعه پرستاران رویکردی بود که از تاریخ چهارم تا ششم اردیبهشت ماه امسال در اصفهان برگزار شد. این دوره آموزشی به منظور آشنایی بیشتر پرستارانی است که اکنون شاغل اند و به خصوص آنهایی که مراقبت از بیماران ام اس را برعهده دارند با کسب این آموزشها و یک دید کلی نگر بتوانند با مراقبت های تخصصی و در نظر گرفتن جنبه های مختلف مراقبت از یک بیمار مبتلا به ام اس را داشته باشند.
وی ادامه داد: این اقدام به منظور آشنایی پرستاران نسبت به همه ابعاد جسمانی، روانی، معنوی و اجتماعی که در اثر بیماری ام اس وجود دارد و مشکلاتی که برای بیمار به دنبال دارد برگزار شد تا پرستاران بتوانند بهتر از بیماران مراقبت کنند.
ابوالحسنی با بیان اینکه در این برنامه نزدیک به تعداد ۲۰۰ نفر از جامعه پرستاران شرکت کردند، افزود: این پرستاران دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری را گذرانده بودند و در این دوره سه روزه آموزشی از چهارم تا ششم اردیبهشت ماه سعی کردیم تا مراقبت های کلی از بیماران ام اس را به پرستاران بیاموزیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در سروش :
http://sapp.ir/Eazerbaijan.Online

آخرین خبر آذربایجان شرقی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157286400C8c8e888eaf

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی