ایسنا/ نایب رئیس اتاق اصناف ایران گفت: با حمایت از واحدهای صنفی تولیدی، می‌توان 600 هزار شغل در کشور ایجاد کرد.
مجتبی صفایی با اشاره به وجود حدود 600 هزار واحد صنفی تولیدی در کشور، اظهار کرد: اکثر این واحدها جزو مشاغل مزیت‌دار و SMEها هستند که این دسته از مشاغل اکنون در تمام دنیا مورد توجه قرار دارند.
وی ادامه داد: این واحدهای صنفی بدون واسطه در تولید و توزیع کالا در کشور نقش دارند و اکثر آنها بدون اتکا به تسهیلات بانکی و با سرمایه خود مردم راه‌اندازی شده اند.
عضو هیات رئیسه اتاق اصناف کرمانشاه معتقد است، نقش این واحدهای تولیدی کوچک در شرایط کنونی کشور که درگیر تحریم‌ها هستیم بسیار مهم است و این واحدها مشکل کمتری برای تامین مواد اولیه و فروش محصولات خود دارند.
صفایی با بیان اینکه تقویت این واحدها نیازمند تامین سرمایه در گردش برای آنها است، افزود: در گذشته با 100 میلیون تومان سرمایه در گردش می‌توانستیم این واحدها را تقویت کنیم، اما اکنون سرمایه در گردش مورد نیاز هر واحد به حدود 300 میلیون تومان رسیده است.
وی یادآور شد: با تزریق این میزان سرمایه در گردش به واحدهای صنفی تولیدی، در هر یک از این واحدها حداقل یک شغل بیمه شده ایجاد خواهد شد.
به گفته صفایی، برخی از این واحدها حتی می‌توانند دو تا سه نفر هم اشتغالزایی داشته باشند.
نایب رئیس اتاق اصناف ایران از مقرون به صرفه بودن تامین سرمایه در گردش این واحدها هم یاد کرد و افزود: در واحدهای تولیدی و صنعتی بزرگ به ازا هر شعل گاهی 400 تا 500 میلیون تومان سرمایه نیاز است، اما در این واحدها که از گذشته نیز هیچ تسهیلاتی دریافت نکرده اند با تزریق سرمایه در گردش کمتری می توان نسبت به ایجاد اشتغال جدید اقدام کرد.
وی درباره زمینه فعالیت این واحدهای صنفی نیز اظهار کرد: این واحدها در زمینه درب و پنجره‌سازی، تولید محصولات UPVC، طلا و جواهرسازی، پروفیل سازی و ... فعالیت دارند. 


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
http://sapp.ir/Kermanshah.online
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159186944C9707a58246