میزان/ دی ماه سال ۹۶ بود که در اتوبان ساوه شخصی توسط فردی با چاقو مورد ضرب و جرح قرار گرفت که ضمن ایراد صدمات متعدد به وی خودروی او را نیز سرقت کرد و در ادامه فرد ضارب ضمن سرقت وسایل خودرو، آن را در محل دیگری رها کرد.
با تشکیل پرونده در این خصوص، قرار جلب دادرسی از شعبه اول دادسرای رباط کریم صادر شد و پرونده در شعبه ۱۹ دادگاه کیفری یک مورد رسیدگی قرار گرفت و متهم به جهت ایراد صدمه علاوه بر پرداخت دیه، به پنج سال حبس و بابت سرقت به ۱۰ سال حبس و شلاق محکوم شد.
در ادامه با اعتراض متهم به رای دادگاه بدوی، پرونده به دیوان عالی کشور ارجاع شد که دیوان عالی کشور در خصوص رای دادگاه بدوی در مورد سرقت نقص گرفت و پرونده به شعبه ۱۲ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی تولیت ارجاع شد.
متهم در جلسه امروز دادگاه حضور خود را در محل سرقت و در زمان وقوع جرم انکار کرد و دادگاه به جهت حصول یقین و علم به وقوع جرم تصمیم گرفت از طریق ردیابی تلفن همراه موضوع را پیگیری کند.
در ردیابی‌های انجام شده مشخص شد که ادعای متهم مبنی بر عدم حضور در صحنه جرم و در زمان وقوع جرم دروغی بیش نبوده چرا که پاسخ مرجع مربوطه دلالت بر این داشت که تلفن همراه در همان منطقه وقوع جرم و در همان ساعت فعال بوده اگرچه متهم منکر این موضوع است؛ در ادامه، رئیس شعبه ۱۲ دادگاه کیفری یک استان تهران با مستشاران خود برای صدور رای وارد شور شدند.
قاضی تولیت در پایان جلسه دادگاه اظهار کرد: این موضوع هشداری برای متهمان است؛ چرا که مرجع انتظامی و امنیتی به امور مسلط و دارای تجهیزات پیشرفته هستند و علیرغم اینکه حدود دو سال از وقوع جرم می‌گذرد موفق شدند که ردیابی را انجام دهند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f