ایرنا/رئیس اداره برنامه ریزی و اقتصاد فرمانداری بروجرد گفت: روزانه 35 تن مرغ گرم در سطح شهر بروجرد توسط واحدهای توزیع می شود.
احمد گودرزیان روز دوشنبه افزود: این میزان توزیع در مناسبت های خاص مانند ایام نوروز و ماه مبارک رمضان تا حدود 55 تن در روز نیز افزایش می یابد.
وی اظهارداشت: پنج عامل تولید مرغ در بروجرد وجود دارد که مرغ های تولید شده را برای کشتار و بسته بندی به شهرهای اراک، همدان، نهاوند و خرم آباد ارسال می کنند.
وی بیان کرد: هم اکنون روزانه حدود 100هزار قطعه جوجه در واحدهای مرغداری شهرستان به مرز2 کیلوگرم می رسد که مازاد این تولید به شهرها و استان های همجوار ارسال می شود.
رئیس اداره برنامه ریزی و اقتصاد فرمانداری بروجرد اضافه کرد: هم اکنون فصل افزایش جوجه ریزی و عرضه جوجه ها با 2کیلوگرم وزن به بازار است در حالی که این مهم دراول ابتدای فصل پاییز کاهش می یابد.
گودرزیان با اشاره به کاهش قیمت مرغ در بروجرد یادآور شد: هم اکنون قیمت مرغ در بازارشهرستان تا هرکیلوگرم 97هزار ریال کاهش یافته و مشکلی در میزان عرضه وجود ندارد.
وی ادامه داد: درشرایطی که قیمت مرغ در همه جا افزایش یافته بود در بروجرد توانستیم قیمت مرغ را به مدت 29 روز 145هزار ریال ثابت نگه داریم.
به گزارش ایرنا سالانه حدود 17هزار تن گوشت مرغ از طریق 145 واحد مرغداری گوشتی تولید و روانه بازار می شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e